Áčko ve Slezsku vyválčilo tři body

Náročný víkend má za sebou naše Áčko. V sobotu nastoupili v Havířově proti Slovanu. O den později o kousek dál v Petrovicích.

V Havířově Štíři rychle otevřeli skóre. Ve druhé minutě se prosadil Holý. Jihočeši i nadále n hřišti dominovali a přidali rychlé čtyři góly, postupně se prosadili Strouhal, Vlček, Strouhal a Drobiš. Domácím se také podařilo překonat Kačera a po první třetině svítil stav 1:5 z pohledu domácích.
Druhá perioda se nesla v opačné režii, dominovali domácí a Štíři se nemohli prosadit. Na konci třetiny Štíři vedli pouze o jednu branku 5:4.
Třetí třetinu pro změnu lépe zahráli Štíři. V 50. minutě se ale radovali z gólů domácí. Následné střídaní vrátil vedení Jihočechům Strouhal. Štíři i nadále přehrávali soupeře a v 57. minutě navýšil skóre Hanák. Domácí odvolali brankáře. Štíři soupeře k ničemu nepustili a dvě minuty před koncem ukončil zápas gólem do odkryté sítě Hanák.  

Komentář trenéra Lukáše Malého : „Do utkání jsme vstoupili dobře a dokázali proměňovat šance. Výsledkem bylo vedení 5:0. Bohužel soupeře jsme vrátili do hry vyloučeními a ztrátou koncentrace při bránění na konci druhé třetiny. Naopak my jsme své přesilové hry nevyužili a nepovedlo se nám přidat další uklidňovací gól. Soupeři se během třetí třetiny povedlo dorovnat skóre na 5:5. Vzápětí jsme ale dokázali protrhnout střeleckou smůlu z druhé třetiny a vstřelit tři branky a utkání dovést do vítězného konce.“

Zápas v Petrovicích se přinesl v ospalý začátek. Prvního gólu se diváci dočkali v 10. minutě, kdy otevřeli skóre zápasu domácí. Štírská odpověď přišla v 15. minutě, kdy se prosadil Malý.
Na  začátku druhé třetiny dostali Štíři výhodu v podobě přesilové hry, ale tu nevyužili. Po několika nevyužitých šancích se dvakrát radovali domácí.
Třetí třetinu začal obrovský tlak Štírů, bohužel pro Jihočechy neúspěšný. Naopak se opět radovali domácí, kteří v 54. minutě odskočili na 4:1. Štíři vyzráli na dobrou obranu soupeře až v 57. minutě, kdy se prosadil Vlček a o minutu později i Kudláček. Štíři vyzkoušeli power-play ale tížený gól nevsítili.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Vstup do utkání nám nevyšel. Hodně jsme předržovali míčky, čímž jsme nedokázali přehrát obranný blok Petrovic. Naopak soupeř po našich chybách chodil do brejků. Takovýto průběh zápasu vydržel po celé dvě třetiny a soupeř vedl 3:1. V poslední části jsme již hru zlepšili, ale nakonec se projevilo, že jsme měli za sebou sobotní duel v Havířově se Slovanem. Naopak Petrovice z důvodu karantény Torpeda Havířov v sobotu nehráli a na konci utkání měli více fyzických sil.֧“


zdroj fota: FB ZFK Petrovice