Áčko zná soupeře v Národní lize

A-tým mužů FBC Štíři České Budějovice sice nepostoupil do 1. ligy, ale už jen umístění do pátého místa v jeho divizi druhé ligy mu zaručovalo do příští sezony postup do kvalitnější soutěže. Vzhledem ke změnám celostátních soutěží totiž postoupil do Národní ligy. Její dvě divize (celkem 24 týmů) vznikly sloučením všech čtyř divizí druhé ligy (celkem 48 týmů). Štírům dlouho hrozilo, že by mohli být přiřazeni k moravské části. To se však naštěstí i díky protestům členů našeho klubu (otevřený dopis prezidenta klubu Jiřího Kratochvíla určený České florbalové unii či jednání na celostátním losovacím aktivivu) nestalo a klub patří z logického hlediska do západní divize Národní ligy. Což zachránilo celý jihočeský florbal před přiřazením na Moravu a velkým dojezdovým vzdálenostem na zápasy. Nutno dodat, že v tomto boji byli Štíři sami, jelikož žádný jiný klub v kraji takto vysokou soutěž nehraje.

A kdo jsou tedy soupeři Štírů pro další sezonu? O tom vypovídá následující tabulka. Z tradičních soupeřů Štírů z druhé ligy divize III zbyla jen Jaroměř. Další týmy byly přiřazeny na Moravu a Štíři se tak budou potkávat s celky ze středních, západních a severních Čech a Prahy.

Národní liga – západ Národní liga – východ
FbC 98 Chomutov FBC Vikings Kopřivnice
FBC Štíři Č. Budějovice Paskov Saurians
FBC Plzeň Hippos Žďár n/S.
T.B.C. Králův Dvůr Florbal Torpedo Havířov
FB Hurrican Karlovy Vary Z.F.K. AQM Petrovice
TJ Sokol Mukařov – Tago Mago ASK Bystřice n.P.
1. FbK Jablonec n.N. A IMOS FbC Aligators Klobouky
ASK Tempish Orka Čelákovice Sokol Erupting Dragons H.Brod
TJ Turnov FbC BD STAV Frýdek-Místek
TJ Sokol Jaroměř Gullivers Sokol Brno I
Athletics Praha FBŠ Jihlava
FBC DDM Kadaň A 1. MVIL Ostrava

Novinkou v Národní lize bude i systém play-off pro 8 nejlepších celků po základní části, čímž Štíři nebudou muset vyhrát základní část, aby mohli bojovat v nadstavbové části o 1. ligu, ale naopak budou muset vyhrát celé play-off. Další zajímavostí je, že se v Národní lize bude hrát jen jeden zápas za víkend.

Napsat komentář