Tým 2013

Gothia tým 2013 je tým mladých Štírů složený ze starších žáků a dorostenců, kteří budou první lednový týden reprezentovat nejen náš klub FBC Štíři České Budějovice, ale i Českou republiku ve Švédsku.

Na začátku roku totiž 2013 vyjedou poprvé v historii mladí Štíři na turnaj do Švédska, země florbalu. A o tom, že to nebude jen obyčejný turnaj, svědčí skutečnost, že se jedná o Gothia innebandy cup 2013. Tedy o největší mládežnický florbalový turnaj na světě, který se koná ve švédském Göteborgu a letos slaví již dvacáté narozeniny.

Zároveň se Štíři stali prvním jihočeským klubem v historii, který se na tento prestižní turnaj přihlásil. Gothia innebandy cup se koná ve dnech 3. – 6. ledna 2013 a naše naděje vyráží do Švédska, země florbalu, již 1. ledna v odpoledních hodinách. Vrátit by se měli 7. ledna v dopoledních až odpoledních hodinách. Štíři pro tuto akci využili služeb organizace Floorballplayer.cz Swedish tour 2013, která zajišťuje účast na Gothia cupu celkem pro 35 týmů z České republiky a Slovenska.

Štíři startují v kategorii B15. Jedná se tedy o hráče ročníku narození 1997 a mladších s tím, že pravidla turnaje umožňují každému týmu mít na soupisce dva hráče o rok starší. Ve stejné kategorii jako Štíři startuje celkem 51 týmu rozdělených do dvanácti skupin, z nichž je většina ze Švédska. Tomu odpovídá i složení štírské skupiny, v nichž jsou kromě Štírů už jen čtyři švédské týmy. Štíři nastoupí nejprve 3. ledna proti týmům Husqvarna IK a Ävlsjö AIK 2. O den později 4. ledna Štíry čekají souboje s celky Malmö FBC a Ale IBF. Od 5. ledna začíná play-off a šestého ledna čeká účastníky turnaje finálový den. Krom florbalu se Štíři mohou těšit na celou řadu doprovodných akcí během turnaje.

Kromě Štírů a Švédů budou mít v této kategorii zastoupení rovněž týmy z Norska či Dánska. Z České republiky se v kategorii B15 představí ještě týmy FBC Plzeň, FBŠ Hattrick Brno, FBC Český Krumlov a FBC Znojmo, se kterým Štíři odehrají 2. ledna večer po příjezdu do místa konání turnaje přátelský zápas.

„Na turnaj se velmi těšíme. Věřím, že hráči ve Švédsku získají mnoho zkušeností, které jim pomohou v dalším florbalovém růstu a v domácích soutěží“ říká trenér týmu Lukáš Malý.

A jak se našemu týmu na turnaji povede? To vše můžete sledovat na našem webu a facebooku, kam se budeme snažit během Gothia cupu podávat co nejaktuálnější zprávy.

Soupiska

Brankář:

Eliáš Daniel

Hráči:

Mrzena David

Řehout Martin

Podlaha Robin

Mika Petr

Bartoš Jan

Bíca Václav

Štěpka David

Rybka Vojtěch

Caha David

Formánek Pavel

Máček Vít