Tým 2014

Gothia tým 2014 jsou celkem čtyři týmy mladých Štírů složené z kategorií od mladších žáků po juniory, kteří budou první lednový týden reprezentovat nejen náš klub FBC Štíři České Budějovice, ale i Českou republiku ve Švédsku.

Na začátku roku totiž 2014 vyjedou podruhé v historii mladí Štíři na turnaj do Švédska, země florbalu. A o tom, že to nebude jen obyčejný turnaj, svědčí skutečnost, že se jedná o Gothia innebandy cup 2014. Tedy o největší mládežnický florbalový turnaj na světě, který se koná ve švédském Göteborgu a letos slaví již jednadvacáté narozeniny.

Zároveň se Štíři stali prvním jihočeským klubem v historii, který na tento prestižní turnaj přihlásil hned čtyři týmy. Gothia innebandy cup se koná ve dnech 3. – 6. ledna 2013 a naše naděje vyráží do Švédska, země florbalu, již 1. ledna v odpoledních hodinách. Vrátit by se měli 7. ledna v dopoledních až odpoledních hodinách. Štíři pro tuto akci využili služeb organizace Florbalexpert.cz Swedish tour 2014, která zajišťuje účast na Gothia cupu celkem pro cca 35 týmů z České republiky a Slovenska.

Štíři startují v kategorii B13, B15, B16 a B18. Jedná se tedy o hráče ročníku narození 1994 až 2001. Každý štírský tým by nalosován do čtyřčlenné základní skupiny tvořené třemi švédskými týmy. V každé kategorii startuje okolo 50 týmu rozdělených do čtyřčlenných skupin, z nichž je většina ze Švédska. Nejzajímavější soupeři čekají hráče v kategorii B15, kteří se utkají s věhlasnými celky Pixba či Jönköpingsu. Zápasy základních skupin se odehrají v pátek a sobotu 3. a 4. ledna. Od 5. ledna začíná play-off a šestého ledna čeká účastníky turnaje finálový den. Krom florbalu se Štíři mohou těšit na celou řadu doprovodných akcí během turnaje, z nichž nejzajímavější bude jistě přátelské utkání mužských reprezentací Česko – Švédsko.

Kromě Štírů a Švédů budou mít v této kategorii zastoupení rovněž týmy z Norska, Německa, Finska či Dánska. Druhého ledna večer sehrají štírské celky přípravné zápasy s dalšími týmy z Česka.

“Na turnaj se velmi těšíme. Věřím, že hráči ve Švédsku získají mnoho zkušeností, které jim pomohou v dalším florbalovém růstu a v domácích soutěží” říká hlavní organizátor akce na straně Štírů Lukáš Malý.

A jak se našemu týmu na turnaji povede? To vše můžete sledovat na našem webu a facebooku, kam se budeme snažit během Gothia cupu podávat co nejaktuálnější zprávy.