Béčko starších žáků poprvé zvítězilo

Další turnaj odehrálo Béčko starších žáků 11.11. v Týně nad Vltavou a ze dvou zápasů si připsalo tři body.

FBC Štíři České Budějovice B – FBC Sokol Písek 2:7 (0:3, 0:0, 2:4)

V tomto utkání se trenéři rozhodli vyzkoušet hráče na nových postech. Někteří se s tím vyrovnali lépe jiní hůř.

V první třetině měl soupeř mírnou převahu, kterou vyjádřil třemi góly mezi pátou a osmou minutou. Druhá třetina na byla vyrovnaná nejen podle výsledku ale i předvedené hry s několika neproměněnými šancemi na obou stranách. Ani v závěrečné třetině jsme se nevyvarovali několika chyb, ale podařilo se nám dát dva góly které vstřelil kapitán Valenta.

TJ Centropen Dačice FBC Štíři České Budějovice B 4:21 (0:7, 3:8, 1:6)

Věděli jsme, že nás čeká soupeř, kterého bychom měli přehrát, ale průběh předchozího zápasu s naším Áčkem, kdy téměř do poloviny zápasu to bylo 1:1, v nás budil respekt. Nakonec jsme odevzdanému soupeři nastříleli rekordní počet gólů.

Před zápasem jsme si řekli, že na ně vletíme, ale při tom se budeme snažit hrát koncentrovaně. Od začátku zápasu jsme si vytvořili převahu. Odpor soupeře byl zlomen v šesté minutě kdy se trefil Valenta. Během necelých tří minut jsme nastříleli další čtyři góly když se dvakrát trefili Valenta a Strýhal. Do konce třetiny přidali ještě dva góly Půlpytel a Valenta. Nejdůležitějším pokynem o přestávce bylo nepolevit a nedat soupeři šanci aby se vzchopil. Brankostroj pokračoval i ve druhé třetině. Půlpytel 0:8, Půlpytel 0:9. Poté byl vyloučen Strýhal a soupeř přesilovku využil k prvnímu gólu. Po obdržené brance jsme začali něco více útočit a méně bránit a góly začaly přibývat na obou stranách. Dvořák 1:10, 2:10, Půlpytel 2:11, Justin 2:12, Valenta 2:13, Strýhal 2:14, Valenta 2:15, 3:15. V přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsme hráčům zdůraznili, že poslední třetinu budeme hrát především tak, abychom neinkasovali. Na začátku třetí třetiny ještě soupeř snížil na 4:15, ale pak už góly dávali jen Štíři.  Gucko 4:16, Pražák v přesilovce 4:17, Drobiš 4:18, Drobiš 4:19, Valenta 4:20. V závěru zápasu jsme si ještě zkusili hru bez brankáře při které uzavřel gólový účet Gucko.

Komentář k zápasu: Nemyslím si, že bychom byli o tolik florbalovější než soupeř, ale výrazně jsme ho předčili bojovností a nasazením a to rozhodlo o zatím rekordní výhře v letošní jihočeské lize starších žáků.

Sestava Béčka Štírů: Procházka – Zeman, Pražák, Drobiš, Vaňo, Gucko, Valenta, Justin, Schönbauer, Strýhal, Dvořák, Šulista, Půlpytel.

Napsat komentář