Czech Open startuje již zítra

Už po deváté se českobudějovičtí Štíří představí na největším florbalovém turnaji na světě. Na 22. ročníku Czech Open bude nejlepší jihočeský klub reprezentovat 16 hráčů, mezi kterými se objeví plno nových tváří. Chybět naopak bude útočné trio Havelka, Malý, Melíšek i brankář Kunst. „Na turnaji se sice představí 16 Štírů, ale v našem dresu jen 14. Využili jsme nabídky Snipers Třebíč a dva hráči – Jindřich Hrdý a Tomáš Jurčík – nastoupí za ně,“ upřesnil trenér mužů Jiří Kratochvíl. Ohledně chybějící čtveřice dodal: „Kunsta s Melíškem vyřadilo zranění, Malý je v zahraničí a Havelka má pracovní povinnosti.“
Mužská kategorie je stejně jako loni rozdělená do tří výkonnostních skupin. V nejprestižnější kategorii Elite se například představí mistři všech světových velmocí, tedy Švédska, Finska, Švýcarska a Česka. Ve skupině Pro uvidíme především české zástupce první ligy a účastníky extraligového play-down.

Štíři se představí v kategorii Muži a do turnaje vstoupí ve čtvrtek v podvečer soubojem se švédským Guldhedens IK na hřišti extraligového Chodova. Na stejné palubovce čeká budějovické hráče o dvě hodiny později další zápas proti prvoligovému Znojmu. Pokračovat budou v pátek v pravé poledne proti Vosám ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. Play-off, do které postupuje každý účastník turnaje, začíná v pátek večer a pokračuje o víkendu. „Těším se zejména na souboj se švédským týmem, ale každý zápas bude velmi zajímavý a pomůže nám dostat se do zápasového tempa. Osobně se ještě musím hodně přizpůsobovat novému hernímu systému, rychlosti hry a tak je pro mě každá minuta, kterou odehraji velmi důležitá.“ popisuje nováček v týmu Tomáš David.

V předcházejících letech zvládli českobudějovičtí florbalisté přejít přes prvoligové Kladno, nebo potrápili extraligový Liberec. Naopak odčinit mohou loňský neúspěch, kdy porazili pouze švýcarský tým Wygorazzi a vypadli hned v prvním zápase play-off.

(dm)

Napsat komentář