Dorostenky po prvním turnaji v čele soutěže

V sobotu 8. 10. 2016 začala sezóna i pro dorostenky.  První turnaj se konal na Meťáku a mladé štírky na něm sehrály zápasy proti budějovickému SK Meťák a proti Sokolu Písek.  V obou zápasech byly jasně lepším týmem a zaslouženě si tak připsaly dvě výhry.

2016-10-08-fbc-stiri-stirkydorostenky-vs-metak-fb02
SK Meťák ČB–FBC Štíři ČB    1:3
První třetina byla nervózní z obou stran. Většina míčků končila odpalem místo přihrávkou a o hezkém florbalu nemohla být řeč. Pokud se někdo dostal do zakončení a střela mířila na branku, gólmanky si se vším lehce poradily. Stav se tak měnil až ve druhé třetině. Gólmanka Mlezivová „namazala“ nepřesným výhozem na hokejku soupeřky a Štírky prohrávaly 0:1. Nic ale nevzdávaly a o 3 minuty později z nulového úhlu překvapila gólmanku Meťáku Krejčová. Stav 1:1 vydržel pouhých 54 vteřin. Po krásné kombinaci  Kubešová-Fuková-Robenhauptová se do prázdné brány trefila Robenhauptová. Těsné vítězství držely Štírky až do 10. minuty třetí třetiny. Vítězství štírek pojistila nekompromisní střelou do branky soupeřek Marinková. Štírky tak vyhrály první zápas sezóny 3:1.
Komentář trenérky Petry Novotné: Jednalo se o těžký zápas zejména po psychické stránce. Byl to první zápas sezóny, hrálo se v Českých Budějovicích, takže přišla spousta fanoušků a navíc to bylo proti budějovickému soupeři. Pro holky nic lehkého. Po první třetině z holek počáteční tréma opadla a hra se postupně zlepšovala. Celou dobu jsme byly lepším týmem, musíme ale zapracovat na koncovce.

FBC Štíři ČB–FBC Sokol Písek    11:2
Zápas proti Písku byl rozhodnutý během první třetiny, která skončila 5:0. Písek měl do hry pouze 7 hráček o proti našim 13. Během několika minut tak skórovala dvakrát Stehlíková a Bícová a jednou Kubešová. Od druhé třetiny se holky uvolnily, začaly více kombinovat a z naší strany se začal hrát celkem hezký florbal. Ve druhé třetině se tak postupně prosadily Marinková, Schreibová, Stehlíková a Mlezivová, kterou v tomto zápase vystřídala v bráně Schönigerová. Za stavu 9:0 bylo těžké udržet koncentraci a tak po nedůrazu v obraně zmařila čisté konto Schönigerové písecká Šnajdrová. Ve třetí třetině si po naší standardce dopravily míček do své brány písecké hráčky. V desáté minutě přidala poslední gól Štírek Marinková a půl minuty později upravila na konečné skóre 11:2 ještě písecká Šnajdrová.
Komentář trenérky Petry Novotné: Tento zápas si holky užívaly. Díky početní převaze jsme měly mnohem víc sil a celou dobu jsme udávaly tempo hry. Jsem ráda, že se nám start do sezóny povedl a věřím, že úspěšná bude celá sezóna. Na holkách je vidět obrovský posun a chuť hrát. Předchozí trenér Honza Novotný odvedl velký kus práce, takže výsledky snad budou čím dál lepší. Těším se na další zápasy.

Sestava: Schönigerová, Mlezivová, Krejčová, Procházková, Schreibová, Stehlíková, Kubešová, Robenhauptová, Fuková, Bícová, Dudáčková, Plánská, Dvořáková, Marinková.

2016-10-08-fbc-stiri-stirkydorostenky-vs-metak-fb04