Elévové o víkendu absolvovali dva povedené turnaje

O uplynulém víkendu se zapojili do turnajového kolotoče i naše mladé elévské naděje.

V sobotu 16. 2. 2019 se odehrál odložený turnaj JLE, který pořádal písecký klub. Náš oddíl reprezentovali „Zelení“ a „ Modří“ a vyzvali na souboj dva domácí písecké týmy, tým ze Strakonic a tým Blatné.
Příležitost se ukázat, dostali další hráči z řad nováčků. Zejména pro Jonáše Bicana to byla turnajová premiéra na postu gólmana a byla více než povedená. I druhý zkušený gólman Kuba Krajánek se nenechal zahanbit a předvedl svůj spolehlivý výkon, tak jako každý turnaj.
„Zelení Humři“ pod trenérskou taktovkou Romany Novákové bez jediné porážky zaslouženě brali první místo, o které se velkou měrou zasloužil celý tým. Střelecky se velmi dařilo Tomáši Sochackému, kterého nerozhodilo ani nařčení z řad trenérů nejmenovaného soupeře, že určitě musí být starší než povolený ročník 2008. Nemají to velikáni v životě jednoduché. 🙂
„Modří Krabi“ se celý turnaj potýkali s horší produktivitou, na gól se strašně nadřeli, ale s bojovností a přístupem mohl být trenér Dan Placer spokojený. Krabům úplně nevyšel zápas se Strakonicemi a v derby se svými zelenými kolegy byli „Modří“ o jednu vstřelenou branku horší. I tak to stačilo na velmi pěkné druhé místo. Třetí skončil tým Strakonic.
Na zpáteční cestě domů tudíž nic nebránilo tomu, abychom si na píseckých kruhových objezdech opět daly dvě vítězná kolečka.
Turnaj byl pořadatelsky zvládnutý na výbornou, bohužel kaňkou turnaje bylo chování některých přítomných diváků (pozn. nebyl to nikdo z řad našich rodičů), kteří zřejmě nepochopili, že jsou na dětském turnaji a vnášeli do turnaje negativní emoce a chování, které do florbalového prostředí nepatří. Je vidět, že ne ve všech oddílech mají klubový kodex. Poděkování též patří příznivcům našeho klubu za podporu v hledišti.

Na 17. 2. 2019 v neděli jsme dostali pozvání odehrát přátelský turnaj v Ševětíně, kdy se sešly dva naše týmy a dva týmy domácích. Turnaj se opravdu povedl, tentokrát nebylo vůbec důležité, kdo vyhrál, ale to, že se hráči setkali a pěkně si zahráli. Turnaj byl zajímavý i tím, že byla vložena soutěž o krále nájezdů a i tím, že se ve druhé části turnaje všichni hráči všech týmů promíchali pomocí losu do nových týmů a pak tak odehráli celý turnaj. Výborná myšlenka, kdy se hráči různých oddílů můžou seznámit a vytvořit nové přátelské vztahy. Děkujeme všem přítomným divákům a pořadatelům za fajn strávené florbalové odpoledne.

Komentář trenéra Dana Placera: „Umístění na bedně v píseckém turnaji určitě potěšilo. Tentokrát nás trápila v některých zápasech střelecká produktivita, která byla vynahrazena zlepšenou hrou dozadu a podpořena výborným výkonem obou gólmanů. Přátelský turnaj v Ševětíně jsem si opravdu užil. Bylo to hezké zpestření soutěžní sezony s výbornou myšlenkou s promícháním týmů. Díky všem hráčům, rodičům a pořadatelům.“

Sestavy – turnaj v Písku
Zelení Humři: (GK) Krajánek, hráči: Babický, Strnad, Metelka, Novák, Myšák, Sochacký, Kodym J.
Modří Krabi: (GK) Bican J., hráči: Nekovář, Fryč, Hrubý, Kopecký, Vaněk, Juriga, Velíšek

turnaj v Ševětíně
Tým Romana: (GK) Schánil, hráči: Slípka, Svoboda, Vacek J., Němec, Čermák, Novák, Erhart
Tým Dan: (GK) Kratochvíl, hráči: Capl, Fryč, Zýka, Kožnar, Tinavský, Polický, Gögh


Daniel Placer
trenér elévů