Elévové opět na scéně

V sobotu 8.11.2014 ve Sportovní hale SK Meťák proběhl v pořadí třetí turnaj  ČFbU elévů v této sezóně. Štíři povolali do boje dva týmy- Modré a Bílé, v kterých opět nechyběli hráči, pro které to byl první ostrý turnaj v jejich florbalové kariéře.

Turnaj se hrál na dvě základní skupiny, v každé skupině bylo po čtyřech družstvech. Modré družstvo bylo nalosováno do skupiny ke družstvu FBC Kaplice Červení, SK Meťák Lvi 1 a SK Meťák Tygři 1. Bílé družstvo narazilo ve skupině na týmy FBC Kaplice Černí, SK Meťák Tygři 2 a SK Meťák Lvi 2.

Modrý tým zvládl zápasy v základní skupině výborně, sice v prvním zápase naši hráči podlehli Kaplici Červené, ale další dvě utkání dovedli Štíři do vítězného konce, kdy zejména zápas s Tygry 1 byl velmi dramatický do poslední vteřiny utkání. Výkon našeho modrého týmu ve skupině stačil na boj o celkové třetí a čtvrté místo v turnaji. Modří narazili na soupeře Kaplice Černí. Soupeř od začátku působil svěžejším dojmem, lépe se pohyboval. Přesto Modrý tým nedal svou kůži lacino a i když prohrál, čtvrté místo je pěkným úspěchem.

Bílé družstvo Štírů v základní skupině bohužel nevyhrálo ani jednou, trochu se projevila absence jednoho zkušeného hráče, který na poslední chvíli před turnajem onemocněl, navíc jakmile se soupeři v zápase dostali do vedení, někteří hráči ztráceli bojovnost a víru v obrat v utkání, prostě  nejen fyzická a herní zdatnost, ale psychika hráčů rozhoduje o výsledku utkání. Po nepříliš vydařené hře ve skupině hráči nastoupili do utkání o sedmé až osmé místo. Soupeřem jim bylo družstvo SK Meťák Lvi 1.  Jako mávnutím kouzelného proutku začali hráči, plnit na 100% pokyny trenérské dvojice Daniel Placer- Petr Zub a hned to na hřišti bylo znát. Zlepšený pohyb a zodpovědná hra dozadu, podpořená výborným výkonem gólmana, znamenalo vítězství nad rivalem z Meťáku.

Na závěr si dovolím popsat situaci, která se odehrála v utkání proti týmu SK Meťák. V zápase, kdy rozhodčí přerušil hru a soupeř měl zahrávat volný úder, si rozhodčí bohužel nevšiml, že za jeho zády přilétl do hřiště ještě jeden florbalový míček z řad diváků, náš brankář v dobrém úmyslu šel z branky přebytečný míček uklidit a trenéři z Meťáku dávali svým svěřencům velmi hlasité pokyny k tomu, aby jejich hráč rozehrál a vystřelil do prázdné branky. Gól díky našemu hráči v poli nedali, ale samotná situace, i když zřejmě byla podle pravidel, měla do fair play hry a chování hodně daleko. Tohle určitě není dobrý příklad pro mladé hráče, o to více jsem rád, že naši hráči jsou vychováváni v oddíle, kde se ctí fair play hra.

Komentář trenéra D.Placera: „Chci poděkovat hráčům za výkony, i když ne vždy se dařilo, ale takový už je sport, dále děkuji kolegovi Petru Zubovi za pomoc na trenérské lavičce a v neposlední řadě děkuji rodičům a fanouškům štírského oddílu za podporu obou týmů po celý turnaj. Na závěrečném vyhlášení výsledků turnaje bylo více než zřetelné, že oba naše nastoupené týmy byly co se týká fyzického vzrůstu opticky nejmenší, a přesto se všichni hráči neohroženě vrhali do soubojů s mnohdy minimálně o hlavu větším soupeřem.“

Soupiska týmů:

Modrý tým: Jůda R., Zub, Fišer, Kuba, Knetl, Kurýl, Merta O., Macura

Bílý tým: Jůda J., Dvořák, Starčevský, Majer, Holek, Křivský, Merta J., Nejedlý, Cuřín

Napsat komentář