Junioři si z domácích zápasů připsali čtyři body

O víkendu junioři odehráli dvě domácí utkání. V tom prvním je čekal soupeř z Náchoda, který je poslední v tabulce. Bylo to velice těžké utkání, protože klukům se nedařilo plnit roli favorita. Dvě třetiny to nebyl vůbec pěkný florbal a do šaten před třetí třetinou se šlo za stavu 2:2. Ve třetí třetině kluci přepli na vyšší level a bylo to znát – rychlejší rozhodování, klid v koncovce. Třetí třetinu jsme byli na hřišti jen my a ovládli jsme ji v poměru 7:1. Konečné skóre 9:3 a důležité tři body.

V neděli jsme hostili první tým tabulky z Hradce Králové. Zápas nezačal vůbec dobře – brzo jsme prohrávali a když už se nám konečně podařilo prosadit se v koncovce, tak přišla další rána. Hráč, který zaznamenal asistenci u gólu není v zápise. Velké trenérské pochybení a 5ti minutová přesilovka pro soupeře, ve které jsme inkasovali dva góly. Hradec má svoje kvality a dlouho se nám nedařilo se prosadit přes jejich kvalitní obranu. Ve druhé třetině začala hra nabírat na tempu a kluci si začali víc věřit a bylo to vidět v každém střídání. Měli jsme spoustu dobrých příležitostí, ale trápili jsme se v koncovce. Celý zápas jsme tahali za kratší konec, ale nevzdávali jsme se. Minutu před koncem zápasu jsme vyrovnali na 7:7 a urvali tak cenný bod. Šlo se do prodloužení, kde jsme dvakrát nevyužili zaváhání soupeře, který zkoušel hru bez brankáře. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, kde jsme bohužel nedokázali vstřelit gól a prohráli tak 7:8sn.