Juniorky začaly sezonu výhrou

Krok do neznáma. To pravděpodobně vystihuje začátek sezony juniorek. Holky letos nastupují v 2. lize juniorek, která je ale plná kvalitních týmů z Prahy a středních Čech, západních Čech či regionální celek Světlá n. Sázavou. Tým prošel přes léto odměnou. Řada hráček patří nyní věkem do kategorie žen, další se rozhodli zkusit své florbalové štěstí jinde. Naše řady ale doplnily hráčky ze Soběslavi či Písku, které výborně zapadly do kolektivu.

První utkání a hned těžký kalibr na začátek. Pražští Black Angels. V šatně panovala lehce nervózní a svázaná atmosféra. Po netradičním předzápasovém rituálu ale z holek odpadl strach, který byl z jejich tváří čitelný. První třetina byla naprosto v řežii Štírek, které své soupeřky přehráli ve všech ohledech. Výsledkem byla vyhraná první perioda 4:0. Od druhé třetiny soupeř z Prahy hru vyrovnal a vypracoval si řadu střeleckých příležitostí, většina z nich ale skončila coby “tetovačka” na dolních končetinách Štírek. Holky nakonec utkání zdárně dovedly do vítězného konce a zapsaly do tabulky první 3b. Výsledek 6:1 vypadá jednoznačně, herní projev vyjma první třetiny byl ale vyrovnaný.

Utkání ukázalo v naší hře pozitiva, na kterých můžeme stavět. K vidění byly také slabiny, na kterých musíme pracovat.

Komentář trenéra Jakuba Junga: “Klíčem k vítězství byla první třetina, kde jsme předvedli na naše poměry nadstadarní výkon. Od poloviny utkání šel náš výkon mírně dolů, což bylo dáno úbytkem fyzických sil. Velice mě potěšil kolektivní a bojovný výkon. Děkuji hráčkám za příjemný výlet do Prahy :)”