Mladší žáci zelení zahájili sezonu v Písku

První říjnová neděle zavedla zelený tým mladších žáků v rámci prvního kola Jihočeské ligy mladších
žáků a jejího prvního koše do Písku. První zápasy byly pro nově sestavený tým velkým očekáváním. A
vstup do sezony proti týmu z Milevska byl vskutku snový. Vysoká produktivita útočníků, výborně
hrající obrana, jistý brankář i rychlé přechody mezi obranou a útokem byly základem pro výhru
v poměru 11:1. Ve druhém zápase proti týmu z Českého Krumlova však byl obraz hry úplně jiný.
Urputné souboje ve středním pásmu o každý centimetr hřiště střídaly vynikající zákroky brankářů na
obou stranách a poločasové skóre bylo 0:0. Ve druhém poločase ještě zvyšujeme intenzitu hry,
soupeř však ukazuje své fyzické kvality a v 9 hráčích stíhá s našimi mladšími žáky statečně bojovat. Tři
minuty před koncem zápasu rychle rozehráváme standardní situaci v útočném pásmu a za obrovské
vlny radosti i úlevy se ujímáme vedení. Zbývající minuty se vlečou, ale poctivou hrou udržujeme
výsledek a vyhráváme nejtěsnějším rozdílem. Hned tři hráči hlásí různé svalové problémy, a tak do
třetího zápasu nastupujeme s hrou pouze na dvě útočné lajny. Soupeřem je domácí mužstvo Písku.
V úvodu je hra vyrovnaná, dostáváme i příležitost ujmout se vedení v trestném střílení, ale postupem
času diktuje hru soupeř z Písku. Poločasové skóre je tak 0:5 z pohledu Štírů. Do druhého poločasu
přichází změny ve složení útoků, respekt ze soupeře necháváme již mimo hřiště a zvyšujeme svou
aktivitu. Vyrovnáváme hru, ale zkušený soupeř si dobře hlídá svůj výsledek. Zápas tak končí naší
porážkou 1:6. Posledním soupeřem jsou Strakonice. Kluci makají, ale potřebnou sílu již nemáme.
Soupeř nás přehrává, poločasové skóre je ještě přijatelných 0:1. S přibývajícím časem bohužel
narůstá skóre v náš neprospěch až na konečných 0:4. Z turnaje si tak odvážíme 2 výhry a 2 porážky.
Mladší žáci turnaj odmakali, na hřišti nechali všechny síly. Někteří hráči se setkali poprvé s pětkovým
florbalem, hned 5 hráčů jsou ročník 2011, kteří přišli z kategorie elévů. Zároveň nám turnaj ukázal, na
co je potřeba se zaměřit v tréninku. Rozhodčím děkujeme za jejich výkon, stejně tak přítomným