Mlží série u konce – tři prohry na Tři krále

Zelení mlži ztratili 6.ledna na domácí půdě v SH ČB svou neporazitelnost a dlouhá vánoční pauza se podepsala i na formě Modrých, kteří odešli poraženi z obou svých duelů.

V prvním klání dne narazili Zelení na stejně tak doposud neporažené milevské Pantery. Ačkoliv se kluci na tento zápas moc těšili a bojovali, tak jejich hra postrádala lehkost a pohyb. Soupeř lépe kombinoval, brzy se dostal do vedení 0:2 a otěže zápasu ze svých rukou již nepustil. V polovině utkání to sice bylo jen o gól, nicméně obraz hry se příliš neměnil. Vánoční kalorie a dlouhé vyspávání si prostě u nás vybraly svou daň. Selhávali jsme zejména při zakládání útoku, kdy naši útočníci staticky vyčkávali přihrávku. Ta sice přišla, né že né, ale už na hole lépe se pohybujícího soupeře, který výpady do otevřené obrany nemilosrdně trestal. Nejsvětlejší moment přišel za stavu 2:5, kdy jsme naprosto bravurně ubránili dvouminutové oslabení pět na tři. V tu chvíli jsme všichni věřili v obrat. Nabyté sebevědomí jsme sice přetavili v krátkodobý tlak, ale co naplat, disciplinovaně bránící soupeř většinu našich střel zblokoval dříve, než se mohly dostat do sítě. Milevští definitivně zlomili náš odpor dalšími dvěma góly ve třetí periodě a zaslouženě v „zimním finále“ zvítězili. Holt, když nám o něco jde, tak hlavně ne proti Milevsku (a nesměj se, Strouhy)😊

Ani Modří nezopakovali svůj hektický výkon z prvního kola sezóny proti Žralokům, kdy je gólem v posledních sekundách hry porazili. Tentokrát jako by na sebe narazily úplně jiné týmy. Klukům nelze upřít snahu a bojovnost, ale darovali jsme soupeři spoustu laciných gólů, zatímco v jeho brankovišti jsme působili neškodným dojmem. Vzhledem k dění na hřišti byl sedmigólový příděl příliš krutý, ale takový je sport. Nedáš, dostaneš.

Zeleným po hříchu stačila k vítězství nad Kaplicí pouze první třetina. V té spláchli hořkou milevskou pilulku čtyřmi hlty gólové melasy, zejména díky znovu nalezené střelecké fazóně Kutheilovic dvojčat. Všichni, kdo se ovšem těšili na střelecký festival v dalších třetinách, museli být nutně zklamáni. Kluci opět upadli do božíhodové hybernace a florbal, na který jsme u nich zvyklí, předváděli pouze ve sporadických epizodách.

Herním projevem nám paradoxně asi udělala největší radost závěrečná prohra Modrých s Pantery. Štíři velmi obětavě a disciplinovaně bránili, navíc byli schopni rychlými průniky zatlačit lepšího soupeře do obrany, z čehož vytěžil dva premiérové zásahy Peťa Polický. Po dvou třetinách drželi téměř stejný výsledek jako Zelení a až individuální chyby v závěru zápasu nakonec znamenaly dvoucifernou porážku.

Nu což, lekce přišla včas. Na půl plynu se vyhrávat nedá. Hlavu vzhůru, poučíme se, potrénujem a až se vrátíme, tak s námi přijdou góly.

Cenu pro nejužitečnějšího hráče si zaslouženě odnesli Venca „Dudy“ Dudáček a Luky Pfützner.

FBC Štíři ČB Modří–FBC Došwich Milevsko Žraloci 0:7 (0:3, 0:0, 0:4)
FBC Štíři ČB Modří–FBC Došwich Milevsko Panteři 3:11 (0:3, 1:2, 2:6)
FBC Štíři ČB Zelení–FBC Došwich Milevsko Panteři 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)
FBC Štíři ČB Zelení–FBC Spartak Kaplice 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)

Sestava Modrých
Pfützner, Eliášek – Kubeš, Tejko, Sviták, Schack, Vašíček – Jinda, Nosek, Smola J., Arnošt, Zítko – Fáber, Smola D., Zub, Polický, Řepa

Sestava Zelených
Čermák, Bjaček – Kouba Jk. Kouba J., Hejda, Buzek, Šenkýř – Hajný, Schořovský, Maštera, Cuřín, Kutheil J. – Oulehla, Pávek, Dudáček, Kutheil V.,Večerník

Jiří Dědič
hlavní trenér mladších žáků