Mlži si užili jarní počasí v krumlovské sportovce

Slunečná neděle 17. března vytahovala mlže z ulit, nicméně ti naši ji strávili v krumlovské hale na předposledním dějství jihočeské ligy a namísto slunce je tedy musely zahřát jejich výkony.
Začali jsme nepopulárním vzájemným zápasem, který pouze ukázal, jak se během sezóny výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy prohlubuje. Koneckonců není divu, odráží totiž nasazení, koncentraci a disciplínu na tréninku. I přes snahu hrát florbal, se Modří nebyli schopni Zeleným vyrovnat v žádném aspektu hry. Nestačili technicky, herně, ale bohužel ani pohybem a nasazením. Zelení předváděli široký repertoár individuálních schopností a kombinací na jeden dotek, kterým Blues pouze přihlíželi a nechávali nedůsledným bráněním své gólmany na holičkách. Jediným pozitivem na tomto utkání byla schopnost vítězného týmu přenést tréninkové dovednosti do zápasu, ať už se jednalo o kombinaci nebo o přesnou střelbu. Jinak taková střetnutí neprospívají ani jednomu z týmů a nezbývá než se těšit na košový herní systém, kdy se týmy s tak odlišným potenciálem nebudou v příští sezóně na hřišti potkávat.
Prospěšným zápasem měl být pro Modré až ten druhý, nebýt toho, že Vimperk opět na turnaj nedorazil. Naštěstí jsme našli společnou řeč s domácími a střihli si alespoň přátelák. Herně, v držení míčku, se jednalo o vyrovnaný match, kde jsme byli schopni kombinovat, zatlačit soupeře do obrany a vypracovat si řadu šancí. Rozhodla ale individuální efektivita v zakončení na jedné straně a opět laxní bránění na straně druhé. Místo navázaní volných hráčů v nebezpečných zónách jsme se pasovali do role pasivní obrany brankoviště. Výsledkem byla, vzhledem k obrazu hry, krutá prohra 0:6, ale v tomto případě můžeme kluky alespoň pochválit za florbalový projev, přechod do útoku, bojovnost a kombinaci na útočné polovině.
Greenhorny čekala v závěrečném klání turnaje již potřetí v této sezóně Kaplice, která si předtím poradila s domácími Rytíři. Bylo vidět, že díky naší dlouhodobé známosti je soupeř dobře připraven a nechce dát kožešinu zadarmo. Spartak nasadil vysoký pressing, zodpovědně bránil v pěti a na naše vytrvalé obléhání reagoval nebezpečnými brejky. V polovině 1.třetiny sice vyvěšuje Venca Kutheil, ale hra se nijak nemění. Půl minuty u nich, 10 vteřin strachu u nás. Naštěstí nás skvělými zákroky v bráně drží jak Čermy, tak později Bjáča. O deset minut později ovšem přichází nenápadná střela ze střední vzdálenosti, blok absentuje, brankář nevidí a je srovnáno. Utkání ve skvělém tempu graduje a po krátké poradě stahujeme hru do třetí periody na dvě lajny. Naše převaha je nyní hmatatelnější. Kajman Pávek si staví míček na volný úder, normálně toho moc nenamluví, ale nyní si cosi šušká s Jendou Kutheilem…. Jasně, je tu perfektně provedený signál a opět vedeme. Soupeř je stále nebezpečný, ale náš tlak sílí a tři minuty před koncem na hranici velkého brankoviště nabíjí svůj granátomet Dudy a protrhává levou šíbu. Je rozhodnuto, teď už to nepustíme. Děkujeme soupeři za skvělý match.

Cenu pro nejužitečnějšího hráče si vysloužili modrý (vzhledem k počtu zblokovaných střel doslova) Martin Jinda a zelený snajpr Jenda Kutheil.

FBC Štíři ČB modří – FBC Štíři ČB zelení 0:18 (0:4, 0:6, 0:8)FBC Štíři ČB zelení – FBC Spartak Kaplice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Sestava Modří: Bouchal J., Eliášek – Nedvěd, Jinda, Arnošt T., Tejko, Řepa – Schack, Smola D., Dědič, Vašíček, Slepička – Zub, Kubeš, Smola J., Jůzl, ZítkoSestava Zelení: Čermák, Bjaček – Kouba J., Nosek, Bumba, Buzek, Kouba Jk. – Hejda, Pávek, Drefko, Maštera, Kutheil J. – Hajný, Schořovský, Dudáček, Kutheil V., Večerník