Nedáš gól, nemůžeš vyhrát

Dorostenci poprvé hráli na domácí palubovce. Podruhé v letošní sezóně postoupili do druhého koše a čekali je tak těžší soupeři. V prvním zápase nás čekali pražští Black Angels, se kterými jsme hráli už v Brně. Oproti Brnu, byl tentokrát soupeř jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál 7:0. Nám se zápas moc nepovedl. Vypracovali jsme si málo šancí, přečíslení a i střeleckých příležitostí. Bohužel během zápasu se nám zranil Adam Buzek, ale to jsme netušili, co nastane dále.

Ve druhém zápasu se náš tým postavil proti týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ. Nedávný vítěz švédského turnaje Gothia cupu. Bohužel o přestávce mezi zápasy nám vypadl další hráč ze sestavy. Tentokrát Adam Tůma z důvodu nastupující horečky a bohužel Tonda Arnošt nastupuje pod prášky tišící bolest, ale to zdaleka nebylo vše. V polovině zápasu nám odstupuje pro zranění jediný brankář v sestavě Jonáš Bican a do branky musí útočník Damián Drefko a tím se de facto kompletně rozpadla naše sestava. Náš tým se Znojmem držel krok prvních 7 minut, ale pak se projevila jeho síla a kvalita. I přes poměrně dost našich šancí se nám branku vstřelit nepovedlo a prohráváme 10:0. Paradoxně náš tým hrál lépe než v prvním zápase.

Hodnocení trenérů Martina Vašíčka a Pavla Kouby: „Věděli jsme, že nás nečeká vůbec lehký turnaj, ale na domácí palubovce jsme určitě chtěli předvést více. Bohužel tentokrát bylo proti našemu týmu snad vše a odstoupení 5 hráčů ze sestavy během dvou zápasů snad nikdo z nás nepamatuje. Klukům i tak chceme poděkovat za bojovnost, snahu a předvedený výkon. “