Ondřej Havelka: Děti mě při tréninku nabíjejí energií

V dresu Štírů odehrál 305 ligových zápasů, během kterých vstřelil 268 gólů, na 234 jich nahrál a celkem tak posbíral už 502 bodů. A k tomu přidal 212 trestných minut. S přehledem ve všech těchto statistikách vévodí historickým klubovým statistikám. Nyní před útočníkem Ondřejem Havelkou stojí další sezona. Do florbalového důchodu však třicetiletý útočník rozhodně nechvátá.

„Před každou sezonou si říkám, zda mi to za to stojí. A pořád pravděpodobně stojí,“ usmívá se florbalista.

2016-03-06-ondrej-havelka-f-jaroslav-klein

Přesto, věk nezastavíš. Přesunul jsi se do role zkušeného kanonýra, který předává zelenáčům zkušenosti?
Moc to nevnímám. Ale v áčku jsem za dědka, takže pravděpodobně ano. Snažím se jim s čímkoli pomoci a to i přesto, že ve vypjatých utkáních jsem opravdu horká hlava.

Během kariéry jsi vynechal jen pár utkání. Nebojíš se, že by vážnější zranění mohlo přijít až s věkem?
Zdraví se nebojím, jsem zdravý furt (smích).

Předpokládám, že je to o kvalitní přípravě. Jaká byla ta letošní?
Jako bývalý hokejista je v příliš v oblibě nemám, ale je to potřeba. Letošní příprava byla individuální, takže ukážou až ostré zápasy v lize, kolik tomu hráči během léta dali.

Přípravný turnaj v Jindřichově Hradci se vám povedl. Vyhráli jste ho. To je dobrý předpoklad do sezony, že?
Konkurence tam nebyla taková jako například v minulých letech. Samozřejmě, porazili jsme prvoligovou Českou Lípu, ale ta přijela jen s hrstkou hráčů. Každopádně se to povedlo. Mohli jsme vyzkoušet hráče širšího kádru.

I v Poháru České pojišťovny jste zatím nepoznali hořkost porážky.
Neměli jsme možnost porovnat síly s mužstvy, se kterými se potkáváme v Národní lize. To nás čeká až nyní v neděli se Strakonicemi.

Už několikátým rokem se věnuješ trénování mládeže ve Štírech. Komu budeš letos předávat své zkušenosti?
Budu pokračovat v trénování mladých hráčů v kategorii přípravky a elévů. Protože ty děti mi to vrátí v pozitivní energii. Ohromně je to baví, a to je jeden z hlavních důvodů, proč trénuji právě mladé florbalisty.

Kádr A-mužstva doznal pár změn. Sportovní kariéru přerušil brankář David Koš i univerzál David Farka. Klesly i ambice týmu v nadcházejícím ročníku Národní ligy?
Je tu tak větší šance pro naše odchovance ukázat se a zahrát si ve třetí nejvyšší soutěži mužů. Rádi bychom v play-off došli opět daleko. Ale vše se ukáže až během sezony.

Autor: David Mrzena
Fotografie: © Jaroslav Klein