Parádní výkon elévů na HAWK CUP 2022

V neděli 18.9.2022 se konal turnaj pro kategorii elévů s názvem HAWK CUP 2022. Písecký pořadatel neponechal nic náhodě a pozval na turnaj i dva týmy z Prahy. Konkrétně Black Angels a Tatran Střešovice. Takže náš elitní tým elévů měl o motivaci postaráno. Fanouškům florbalu není třeba pražské kluby moc představovat, v seniorských kategoriích hrají nejvyšší ligové soutěže a například v Tatranu momentálně hraje juniorský mistr světa Tomáš Hanák, který dříve hrával i za Black Angels.  Ale zpět k turnaji. Celkem bylo na turnaji pět týmů. Dva již zmiňované pražské celky, dva domácí písecké týmy a jeden tým štírských nadějí.
Turnaj byl zajímavý i svým programem. Hrál se turnaj ve florbale, ale i ve fotbale. Takže hráči dostali do nohou pořádnou dávku zápasů. Náš tým pod vedením trenérského dua Mrzena – Placer byl na turnaji opravdu vidět. Ve fotbalovém turnaji, kde se hrálo stylem každý s každým se po celkovém součtu bodů umístil náš tým na druhém místě jen díky horšímu skóre (pozn. rozdíl jednoho gólu). Fotbalový turnaj vyhrál tým Tatranu, který obdržel za vítězství pohár.  Naše fanoušky a trenéry, ale zajímal více turnaj florbalový. V základní skupině, kde opět hrál každý s každým, naši borci v modrých dresech předváděli pěkné výkony a mimo remízy s Tatranem ostatní utkání vyhráli. Po sečtení výsledků nám turnajový pavouk přisoudil pro semifinálový souboj tým Tatranu. Kdo zápas neviděl, o hodně přišel. Kluci vlétli do zápasu jako uragán. Kapitán týmu Ondra Kratochvíl hned z kraje utkání dvakrát vymetl pavučiny tatranské branky, a když se k tomu přidal výborný výkon celého týmu, podpořený famózním výkonem gólmana Honzy Domína, bylo z toho jednoznačné vítězství a postup do finále turnaje.  Finálovým soupeřem byl tým Písek Black, který si vybojoval postup v souboji s Black Angels. Trenéři lehce pozměnili složení lajn, aby eliminovali výbornou první lajnu soupeře. Finále bylo opravdu pěkným vyvrcholením turnaje. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale na koně štírské borce posadil první a trochu šťastný gól po chybě domácího gólmana. Celé utkání a vlastně i celý turnaj nás neskutečně podržel již zmiňovaný gólman Honza Domín. Spoluhráči z týmu se vydali ze všech sil, a svou výhru korunovali gólem do prázdné branky při power-play soupeře. Pak už jen následovala obrovská radost a euforie z vítězství v turnaji, kde naši hráči získali zlaté medaile a pohár do síně slávy. Závěrem je třeba poděkovat pořadatelům, soupeřům a rozhodčím za hladký průběh turnaje.

Komentář trenéra Dana Placera: „Byla velká radost koučovat tým, který hrozně chtěl a byl zapálený pro jediný cíl a to bylo vítězství v turnaji. Na to, že je začátek sezóny, nás kluci mile překvapili. Z deseti hráčů v týmu bylo hned sedm hráčů ročník 2013, to znamená kluci, kteří přišli nedávno z přípravky. Pro nás trenéry je to velký příslib, že ti kluci při poctivé práci v tréninku mají obrovský potenciál pro zlepšení. Jen nesmíme usnout na vavřínech. Děkuji velmi našim fanouškům, kteří byli hodně slyšet. Ale nejvíc děkuji všem hráčům a kolegovi trenérovi za krásný turnaj. „

Sestava týmu: gólman: Domín, hráči: Kratochvíl, Štrobl, Mrzena, Míchal, Trnka, Hrnčíř, Panicucci, Čaloun, Plucha