Prague Wheel Open 2023: komentář Ivana Nestávala

V zápasech základní skupiny jsme úspěšně zvládli 3 zápasy ze 4, prohráli jsme pouze s SKV Praha ComAp team (0:1). Do čtvrtfinále jsme tedy postoupili z 1. místa, v tomto zápase jsme se potkali s holandským týmem Doing SV Zoetermeer, nad kterým se nám podařilo zvítězit 3:0. V semifinálovém zápase se proti nám postavil opět holandský tým Haag 88, tento zápas byl o něco dramatičtější než ten čtvrtfinálový, ale i přesto jsme se radovali z výhry 4:2. Finálový souboj proběhl proti týmu Nacka HI ze Švédska, stejně tak jako minulý rok. Ve 2. minutě se švédskému týmu podařilo vstřelit již 2 góly, ale nakonec se nám podařilo náskok stáhnout a dokonce vést se skórem 4:3. V posledních minutách za příznivého stavu 5:4, jsme si bohužel vstřelili vlastní gól a skóre bylo 5:5. Finále se rozhodovalo na nájezdy, tam jsme na Nacku nestačili. Výkon našeho týmu na celém turnaji byl skvělý, hráli jsme opravdu dobře a ze stříbrné medaile máme obrovskou radost.

Štíři dokázali PWO již třikrát vyhrát, a to v letech 2017, 2018 a 2021. Minulý rok dokázali vybojovat shodně jako letos druhé místo.