Starší žáci Modří se představili v Hrdějovicích

O sobotním mrazivém ránu jsme se sešli se Strži modrými v hale v Hrdějovicích. Začátek byl tradiční,
čekání na správce haly .
První zápas nás čekal proti Milevsku a začátek byl z obou stran velmi opatrný. Až zaúřadovalo duo
našich mladých pušek z mlžů Fíša – Caplík, kdy prvně jmenovaný nabyl druhému a bylo z toho naše
vedení. Po chvilce všechny, včetně sebe, překvapil Adam Hrubý a po otočce od mantinelu načapal
gólmana Milevska v zimním spánku – vedeme 2:0. Bohužel místo abychom přidali další góly, tak
inkasujeme na 1:2. A jelikož jsme těsně po přestávce sále v šatně, je vyrovnáno. Potom během
minuty odskakujeme na 4:2, kdy si role vyměnili Caplík s Fíšou a Šimon Nídl doráží střelu Davida
Slepičky. Následuje však zbytečný útočný faul Adama hrubého, jdeme do čtyřech a ke konci oslabení
inkasujeme na 3:4. Snížení vlilo krev do žil Milevskému týmu a tlačí nás do defenzivy. Bohužel minutu
a půl před koncem inkasujeme na 4:4. Poté rozpoutáváme peklo před Milevskou brankou, avšak už
zvoní jen tyče, břevna a gólmanova maska….stav zůstává i po závěrečném hvizdu 4:4.
Následující zápas byl derby se Strži žlutými. Papírově slabší soupeř, avšak derby je vždycky zrádné a
kluci se už před zápasem vzájemně hecují. Naštěstí hned od začátku nasazujeme vysoké tempo a
presink a ve třetí minutě vedeme 4:0, kdy se postupně trefili čtyři různí hráči….Fíla Lefan, Jenda Fišer,
Luky Metelka a Tom Dědič. V tempu nepolevujeme a zápas končí naší jasnou výhrou 9:2. Ve 26.
minutě mohly létat na hřiště kšiltovky, neboť Tom Dědič pod bedlivým dohledem legendárního
trenéra Mlžů, a svého taťky, Jirky Dědiče završuje hattrick. Další góly přidali ještě znovu Jenda Fišer,
Adam Hrubý a po střele Davida Slepičky si dal soupeř vlastní gól.
Poslední zápas nás čekalo městské derby s týmem FA. Pikantní souboj se týkal zejména bratrů Caplů,
kdy Vítek bojoval na straně Štírů na hřišti a Pavel jako trenér na straně FA. Naštěstí pro naše barvy byl
zápas rozhodnut již o poločase, kdy na světelné tabuli svítil stav 8:0 v náš prospěch a tímto výsledkem
také skončil. Zápas gólově načali naši obránci, kdy se jako první prosadili Dan Vaněk a Jiřík Strnad.
V utahování šroubů jsme pokračovali i nadále a postupně skórovali Šimon Nídl, Tom Dědič, 2x Luky
Metelka po exkluzivních přihrávkách před prázdnou branku od Caplíka, znovu Šimon Nídl a skóre
završil Pepa Myšák. Jsem velice rád, že kluci i důslednou obranou pomohli k čistému kontu po celý
turnaj skvěle chytajícímu Vojtovi Novotnému.

Turnaj jsme odehráli v sestavě: Vojta Novotný – Jirka Strnad, Jirka Soukup, Honza Kožnar, Dan Vaněk
– Šimon Nídl, Tom Dědič, David Slepička, Jenda Fišer, Vítek Capl, Luky Metelka, Adam Hrubý, Fíla
Lefan, Pepa Myšák. A jako trenérská výpomoc Pepa Švéda.

Na konec bych jen jako trenér rád dodal, chlapci bylo mi ctí s vámi jezdit po turnajích a těším se na