Tři týmy starších žáků se představily na sobotních turnajích

Všechny tři týmy starších žáků byly v akci o uplynulém víkendu. Tým zelených se na Meťáku utkal s Pískem (1:4), Strakonicemi (2:3), Jindřichovým Hradcem (3:0) a s domácím týmem. Poslední zápas nebyl dohrán kvůli kluzkému povrchu za stavu 1:4. Modrý tým odehrál svá utkání v Táboře, kde nejprve porazil domácí celek 3:2. A další dva zápasy prohrál. S Netolicemi 4:7 a Milevskem 2:8. Celek žlutých zvítězil ve všech svých duelech ve Strakonicích a ovládl třetí koš. Český Krumlov porazili 5:1, Netolice 5:0 a Strakonice 8:2.

Vyjádření trenéra zelených Lukáše Malého: „První dvě utkání jsme na malém prostoru měli problém s rozehrávkou, kdy jsme se zbytečně stahovali s rozehrou až za naší branku, odkud jsme se neuměli dostat a naopak jsme tam vytvořili několik fatálů, po kterých soupeř skóroval. Ve třetím zápase jsme rozehrávku již zlepšili a tím si vytvořili daleko více šancí a zaslouženě vyhráli. Poslední zápas jsme začali dobře, dostali se do vedení ve třetí minutě 1:0
a ihned po vstřelení branky jsme požádali rozhodčí o vytření hrací plochy, protože hřiště klouzalo a bylo to o zranění. Bohužel se ani po několikerém přerušení a vytření hrací plocha nezlepšila a rozhodčí zápas předčasně ukončili. S předčasným ukončením souhlasíme, protože zdraví hráčů je na prvním místě a nemá smysl na kluzkém povrchu riskovat zranění. Ohledně dalšího vývoje (opakování zápasu, uznání výsledku) budeme respektovat stanovisko Českého florbalu.“

Vyjádření trenéra modrých Pavla Capla: „V sobotu jsme vyrazili do krásné nové táborské haly, o které si můžeme v krajském městě nechat zdát. Jako první jsme vyzvali domácí Tábor. V první půli jsme měli jasnou převahu, ale neproměňování šancí celé utkání dramatizovalo a v druhé části jsme hráli na půl plynu. I přesto jsme dokázali v utkání zvítězit 3:2. Jako už tradičně následoval zápas s Netolicemi, na které se nám stále nedaří najít recept, a tak jsme prohráli 4:7. V posledním střetu s Milevskem jsme byli horším týmem a zaslouženě prohráli 2:8. Ve všech zápasech byl ale vidět určitý posun a skvělá týmovost.“

Vyjádření trenéra žlutých Ondry Hájka: „První zápas jsme odehráli s Českým Krumlovem, který jsme už jednou potkali v předchozím turnaji věděli jsme, jak dobře brání, a proto jsme od začátku snažili hru rozpohybovat a dostat hráče do tlaku, který nám vyšel už v první minutě střelou Tomáše Dierze. Soupeř nás překvapil jen jednou po 4 minutách, ale to už jsme věděli, jak na Krumlov hrát a vyhráli jsme 5:1. Druhý zápas proti týmu TJ Netolice Hafani, byl pro nás zápas, kde jsme mohli pět hrát společně s obránci a dostat soupeře pod tlak, který jsme drželi po celou hru. Výhra 5:0. Poslední zápas proti domácím Strakonicím byl pro nás důležitý zápas pro postup do 2. koše. Začátek zápasu nebyl úplně ideální, dostali jsme gól ve 3. minutě, kterým nás překvapil  jeden z mladších žáků Strakonic, ale poznali jsme, že je třeba si hráče brát více osobně a rozehrávku rozehrávat ihned a to nás dostalo do vedení po první polovině 2:1. Všichni věděli, co mají hrát a také to bylo vidět. V poslední polovině jsme dokázali během 15 sekund trefit dvě branky a také dovést zápas do výsledku 8:2. Chtěl bych pochválit všechny hráče a vyzdvihnout Davida Tlapu za krásné dva hattricky a Lukáše Blahuta za skvěle odchytaný turnaj. Děkuji všem protihráčům a trenérům za super turnaj. Pro nás je to postup do 2. koše a ujištění že pokud přenášíme naše věci z tréninku do hry a hrajeme to, co jsme si řekli tak to funguje a můžeme vyhrávat turnaje.“