Nedělní bitva mlžů bez pravidel v Netolicích

Čtvrté kolo 1. koše Jihočeské ligy mladších žáků se před příchodem čertů odehrálo v Netolicích. Čerti sice nepřišli, ale peklo se přesunulo přímo na hřiště. Stejně marně, jako jsme čekali na čerty, čekali jsme i na rozhodčí. Této role se po dohodě všech týmů ujal trenér z Netolic a trenér z Jindřichova Hradce.
První zápas proti domácím Netolicím nebyl příliš florbalový. Soupeř na nás nastoupil s agresivní a hrubou hrou a naši mladí štíři se na podobný styl jen velmi těžko adaptovali. V poločase však vedeme 2:1. I druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kluci jsou potlučení hned z prvního zápasu, ale bereme vítězství 4:2.
Ve druhém zápase nás čeká Písek. A s tímto zápasem přichází florbal. Kombinační hra, krásné přihrávky, pohledné akce, jsme rádi, že soupeř chce hrát florbal. A je se vskutku na co dívat. Písecké mužstvo je více na míčku, vytvářejí si pěkné akce, ale i naše první lajna má povedené momenty ve hře. Poločasové skóre je 0:0. Nástup do druhého poločasu však nezachytáváme a v rozmezí 94 sekund dostáváme tři góly po individuálních chybách. Bereme time out, přichází změny v obraných řadách a snažíme se s výsledkem ještě něco udělat. Máme herní převahu, ale střely končí často nad brankou. Tři minuty před koncem snižujeme na 1:3, ale vzápětí jsme za hru v šesti vyloučeni a zápas dohráváme ve čtyřech hráčích v poli. I v tomto počtu si vytváříme pěkné šance, ale skóre se již nemění, prohráváme 1:3. Byl to však pěkný florbalový zápas.
Třetím soupeřem jsou Strakonice. Navazujeme na výborný výkon ze zápasu proti Písku, soupeře napadáme vysoko na jeho polovině hřiště a brzy vedeme 2:0. Jak minuty přibývají vytváříme si jednu velkou šanci za druhou, ale jejich neproměňování nás bude na konci zápasu mrzet. Přichází ojedinělý brejk soupeře a je to 2:1.
Ihned po buly střela na bránu a stav je 2:2, během šesti sekund přichází ledová sprcha a soupeř je v zápase. Tvrdý direkt na psychiku celého týmu, protože za další minutu již soupeř vede 2:3. Poločasová pauza přichází vhod. Ale náš výkon jde prudce dolů, najednou všechny míčky odskakují, přihrávky jsou nepřesné, nemáme pohyb. Soupeř zvyšuje vedení na 2:4. I nyní přichází na řadu time out, speciální formace jde na hřiště a je to 3:4. To jsme potřebovali. Opět přebíráme iniciativu, vytváříme si obrovský tlak a je to tam, gól. Trenér z Jindřichova Hradce (rozhodčí) jej však neviděl, gól neplatí. A emoce planou na hřišti i mezi diváky jako v pravém pekle. Cítíme křivdu, ale tlačíme dál, střely lítají na bránu, jeden z hráčů soupeře vypomůže brankáři pohotovým chycením míčku rukou, ale to se dnes nepíská. Zápas nakonec, i přes dominantní výkon, prohráváme. Podporu nám vyjadřují diváci a to i ti z jiných týmů. Gól viděli všichni. Emocí je plná hala, dokonce i v bufetu je to velké téma. Všichni se však shodují na tom, že hlavním problémem jsou chybějící řádní rozhodčí (že by si je čerti odnesli už den předem). Ale opět platí to, co platilo i na posledním turnaji v Milevsku, že naše hra roste s každým zápasem. Na závěr nás čeká soupeř z Jindřichova Hradce. Chtěli jsme hrát florbal, ale
museli jsme doslova přetrpět hru plnou faulů, sekání, několik výletů za mantinel vlivem hrubé hry soupeře i urážek a to vše bez jakéhokoliv postihu soupeře ze strany rozhodčích. Jednoznačná převaha a skóre 8:1 však bylo velkým zadostiučiněním i odměnou na závěr.
Mužstvo předvedlo dobrý výkon, zlepšovalo se v každém zápase, ale florbal chtěli hrát jen Strakonice a Písek. Turnaj ukázal, jak důležití jsou a jak těžké to mají rozhodčí i to, jak moc jsou pro florbal nenahraditelní.

Výsledky a sestava:
FBC Štíři ČB zelení – TJ Netolice 1892 Rafani 4:2
FBC Štíři ČB zelení – FbC Písek Černí 1:3
FBC Štíři ČB zelení – Fbc Strakonice 3:4
FBC Štíři ČB zelení – Florbal Jindřichův Hradec 8:1

Sestava: Sochacký – Hruška, Nedorost, Leština, Plucha, Hrubý – Šenkýř, Švehla, Požárek, Kukačka,
Metelka – Martínek, Novotný, Jankovský