A-tým rozhodl o výhře s H. Brodem v 1. třetině

FBC Štíři Č. Budějovice – Sokol Erupting Dragons H. Brod 11:6 (7:0, 2:3, 2:3)

Českobudějovičtí Štíři potvrdili v sobotu dobrou formu a vítězstvím 11:6 nad Havlíčkovým Brodem si upevnili první místo ve 2. florbalové lize.
Hosté přijeli do českobudějovické sportovní hale s defenzivní taktikou a hlavně chtěli ubránit produktivní dvojici Malý – Havelka. Jejich strategie však brzy zkrachovala. Ve 3. minutě se prosadil střelou ze střední vzdálenosti obránce Blažek a o 33 vteřin později skóroval Malý – 2:0. Havlíčkův Brod se dál snažil hlavně bránit a čekat na rychlé výpady, ale Štíři si s tím snadno poradili. Do první přestávky se za domácí trefili Melíšek, Malý, Žáček a dvakrát Hejplík. Štíři jasně kráčeli za třemi body, do hry se dostali i náhradníci a nováček v českobudějovickém dresu Měřička. Ve druhé třetině favorit polevil a hosté toho dokázali využít až ke snížení na 7:3, jenže Štíři poté znovu zabrali a po dalších trefách Malého, Froňka, Měřičky a Havelky vedli ve 43. minutě 11:3. Havlíčkův Brod se nevzdal a odměnou mu byly tři góly a úprava skóre na milosrdných 11:6.
„Předvedli jsme excelentní první třetinu, zbytek zápasu jsme víceméně dohrávali a zkoušeli jsme různé varianty v sestavě, což se projevilo na konečném výsledku. Těší mně, že se poprvé gólově prosadil Blažek i nová posila Měřička. Naopak je škoda, že jsme nevyužili více přesilových her,“ komentoval trenér Štírů Jiří Kratochvíl.
Českobudějovické florbalisty nyní čeká poslední zápas první poloviny soutěže. V sobotu 7. prosince od 17 hodin hostí Přelouč a jistě budou chtít potvrdit vedoucí postavení v divizi III.

Branky (asistence): 3. Blažek (Tomšíček), 3. Malý (Slepička), 7. Melíšek (Hejplík), 9. Malý (Havelka), 12. Žáček (Slepička), 16. Hejplík, 17. Hejplík (Havelka), 32. Malý (Měřička), 36. Froněk (Hejplík), 41. Měřička (Havelka), 43. Havelka (Měřička) – 25. Vlček, 29. Suchý (Zelenka), 30. Roztočil (Vlček), 53. Vlček (Suchý), 53. Suchý (Zelenka), 58. Zelenka (Matoušek). Rozhodčí: Šafář, Pěnička. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. Diváků: 70. Střely na branku: 49:25.

Napsat komentář