Áčko doma deklasovalo Rožnov

K dalšímu zápasu 1.ligy zavítali do Českých Budějovic prvoligoví nováčci z Rožnova pod Radhoštěm.
Do zápasu vstoupili lépe Štíři, kteří zásluhou Strouhala šli do vedení již v 58 vteřině hry. Další minuty přinesly několik skvělých zákroků Bicka, který poprvé okusil 1.ligu. V 5. minutě Rožnov překvapil štírskou obranu a srovnal krok. Odpověď Štírů přišla po 16-ti vteřinách, kdy udeřilo duo Hanáků. Po necelé minutě hry, ale Bicek inkasoval podruhé. Vyrovnaný stav znovu nevydržel dlouho, krátce po buly vrátil domácím vedení Králík. V dalších minutách na hřišti řádila druhá štírská lajna. Nejprve se trefil Procházka, pak Strouhal a v dalším střídaní Kudláček. V 15. minutě po chybě v obraně domácích korigovali hosté stav na 6:3. Těsně před úvodní sirénou dostali Jihočeši početní výhodu, kterou rychle využil zpoza brány Králík.
I do druhé periody vstoupili domácí rychlým gólem. Opět zaúřadovalo dou Hanáků. V dalších minutách hry viděli diváci spoustu spálených šancí. Štírské obléhání soupeřovi branky, ale žádné góly nepřineslo.
Závěrečnou třetinu začali tentokrát gólem hostí, kteří snížili na 8:4. Ve 45. minutě navýšil vedení Měřička a v 50. minutě zakončil gólový výčet zápasu Vlček.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Děkuji všem za férový zápas, vážím si toho. Utkání jsme rozhodli v první třetině, poté jsme hořeli na proměňování šancí. Pro nás strašně důležité tři body, nicméně čeká nás ještě velmi težký boj, jdeme se na něj připravit.“