Áčko končí ve čtvrtfinále

V sobotu čekal A-tým třetí zápas čtvrtfinálové série s Brnem. První dva duely ovládli Brňané, pokud si Štíři chtěli prodloužit sezónu museli vyhrát. Bohužel to se jim nepovedlo a letošní sezóna pro ně končí ve čtvrtfinále.

FBC Štíři ČB – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:11 (2:5, 1:4, 2:2)
Opět nepovedený začátek zápasu ze strany Štírů v 6. minutě prohrávali již 0:2. O dvě minuty později poslali rozhodčí domácí hráče do čtyř a Brňané opět ukázali, že přesilové hry jsou jejich doménou. Během následujících tří minuty přidali hostí dva góly a vypadalo to na další debakl. V 16. minutě rozhodčí nabídl přesilovou hru i domácím, po dlouhém trápení se míčku dostal Bučok, který vsítil první gól domácích. Domácí začali hrát lépe a vytvořili si několik slibných příležitostí. Prosadil se ale až necelou minutu před koncem opět Bučok a do šaten se šlo za stavu 2:5.
Štíři nastoupili do druhé třetiny velice aktivně a poprvé v sérii zatlačili Brno na jejich polovinu. Jenže ve 29. minutě se nechal zbytečně vyloučit Havelka. Oslabení sice domácí ubránili, ale z následného tlaku inkasovali šestý gól. Brněnští znovu převzali otěže zápasu a sázeli další branky do sítě Kulhana. Ve 37. minutě hostující celek vedl již 9:2. V té samé minutě měli Štíři rozehrávku na půlce hřiště. Kudláček klasicky přiťukl Hanákovi a ten ostrou střelou přidal třetí gól. Minutu před koncem rozhodčí vylučovali postupně na obou stranách chvíli se hrálo 4 na 4. Skóre se nezměnilo a po druhé třetině domácí prohrávali  3:9.
Na začátku poslední části byly k vidění šance na obou stranách. Skóre se měnilo až ve 46. minutě, kdy přidali hostí desátý gól. Deset minut před koncem dostali početní výhodu Štíři. Bohužel po nepovedené rozehrávce se prosadilo Brno.  Do konce zápasu ještě stihli přidat branky Malý a Kudláček. Štíři se tedy rozloučili ze sezónou porážkou 5:11.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Nezvládli jsme vstup do zápasu, tím bylo podstatě o osudu zápasu rozhodnuto. Hattrick byl v celé sérii lepší a zaslouženě postupuje, gratulujeme. Pro nás i přes vyřazení se jedná o úspěšnou sezónu, když jsme už před měsícem splnili sezónní cíl. Získané zkušenosti zužitkujeme a v dalších ročnících budeme stále lepší. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás během sezóny podporovali, fanouškům, sponzorům, městu, kraji, pořadatelům a všem těm, na které jsem zapomněl. Děkuji i hráčům, že sezónu zvládli, vím, že pro spoustu z nich to bylo velmi náročné. Teď odpočineme a začneme se připravovat na další sezónu.“