Áčko narazilo, prohrálo s Jabloncem

Štíři se poprvé v sezoně vracejí ze severu Čech bez bodu. Osmé kolo Národní florbalové ligy zavedlo Jihočechy až do Tanvaldu, kde se utkali s florbalisty z Jablonce. Přestřelku, která nabídla čtrnáct branek, ovládli domácí poměrem 8:6. Štíři tak poprvé po pěti zápasech, kdy bodovali, odešli z utkání s prázdnou. Hned tři góly a jednu asistenci si připsal českobudějovický Malý. Na straně jabloneckých byl nejaktivnější lídr kanadského bodování soutěže Sekyra, který byl u šesti branek.

Vstup do utkání se hostům povedl. Hned první střela z hole Malého na začátku třetí minuty skončila za Javůrkem. Odpověď domácích ale netrvala dlouho, necelých třicet sekund si Jihočeši užívali těsné vedení 1:0, než vyrovnal Sekyra. Ve čtvrté minutě se opět měnil stav utkání. Druhá formace domácích v čele s Procházkou, který překonal hostujícího gólmana Koše, poslala Jablonec do vedení. Štíři ale svou střeleckou formu potvrdili vzápětí, když v páté minutě vyrovnával na 2:2 Novotný. Na začátku sedmé minuty se měnilo skóre hned dvakrát. Nejdříve se prosadil opět Malý a poslal Štíry po druhé v utkání do vedení. S bleskovou odpovědí přispěchal Hujer – sedm vteřin po inkasované brance srovnal na 3:3. Hra se po bláznivém začátku uklidnila. V polovině prvního dějství hráli hosté dvě přesilové hry po vyloučeních jabloneckého Krále, ale ani jednu z nich nevyužili. A tak se stav utkání měnil až na konci dvacáté minuty, kdy počtvrté inkasoval hostující Koš z hole Sekyry.

Do druhé třetiny hosté nevstoupili podle svých představ. Hned v úvodu byl vyloučen za nesportovní chování Valdauf. Při přesilové hře měl největší šanci domácí Sekyra. Lídr bodování soutěže orazítkoval tyč českobudějovické brány. A Jablonec byl dál v úvodu aktivnější. Na Koše létala jedna střela za druhou. Ve 25. minutě byl po faulu na domácího Procházku nařízen nájezd, který s přehledem proměnil Sekyra. A Severočeši pokračovali v okupování hostující poloviny. Brankář Koš několika skvělými zákroky držel svůj tým v zápase, za což byl posléze vyhlášen hráčem utkání. Přesně v polovině 29. minuty odskočil Jablonec na rozdíl tří branek. Po nahrávce Sekyry se prosadil Měkota – 6:3. Jablonecké hráče dostatečný náskok uspokojil k vlažnému výkonu, čehož využil českobudějovický Měřička. Štírům patřil závěr prostřední části utkání. Tlak hostů vyústil ve 38. minutě nájezdem, za vysokou hůl jabloneckého obránce, který ale Hrdý neproměnil. Při následné přesilové hře si Štíři vylámali zuby na domácím Javůrkovy. Do šaten odcházeli spokojenější Severočeši, kteří vedli 6:4.

V úvodu závěrečné periody šli na trestnou lavici uklidnit své negativní emoce domácí Měkota a hostující Hrdý za hrubost. Při hře 4 na 4 se nedokázal prosadit ani jeden z týmů. Minutu po návratu hráčů z trestné lavice přidal svou čtvrtou branku v zápase Sekyra. Štíři se snažili dostat do zápasu. Několik dobrých střel si vytvořili českobudějovičtí útočníci, ale většinou ztroskotali na domácím Javůrkovi. Až v 54. minutě využil přesilovku 4 na 3 Havelka. O třech bodech pro domácí definitivně rozhodl v 56. minutě Procházka. Štíři v závěru odvolali gólmana a výhodu jednoho hráče v poli využili až osm vteřin před závěrečným hvizdem třetí brankou v utkání Malý, který zkorigoval na konečných 8:6 pro Jablonec.

„Polovinu zápasu nám trvalo, než jsme se pořádně začali soustředit na zápas. Hráči předvedli sotva poloviční nasazení, zřejmě si mysleli, že to půjde samo. Ale zapomněli na to, že Jablonec má v týmu výrazné individuality. Soupeř si zasloužil zvítězit,“ hodnotil trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Jablonec nad Nisou – Štíři České Budějovice 8:6

Branky: 3. Sekyra, 4. Procházka (Schlindenbuch), 8. Hujer (Sekyra), 20. Sekyra, 25. Sekyra, 29. Měkota (Sekyra), 45. Sekyra (Veselý), 56. Procházka (Veselý) – 2. Malý (Tomšíček), 5. Novotný (Hrdý), 8. Malý, 33. Měřička (Malý), 54. Havelka (Tomšíček), 60. Malý (Stejskal). Rozhodčí: Kešner, Scholz. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváků: 13. Třetiny: 4:3, 2:1, 2:2.

 

Napsat komentář