Áčko porazilo Strakonice 7:4

Florbalisté Štírů z Českých Budějovic přivítali v rámci 17. kola Národní ligy na domácí půdě nováčka a poslední tým soutěže Strakonice. Jediné derby v soutěži hráči Budějovic s přehledem zvládli a zvítězili 7:4. Byla to jejich pátá výhra v řadě, která Štírům i s ohledem na ostatní výsledky zajistila pět kol před koncem základní části postup do play-off.

FBC Štíři České Budějovice – Fbc Strakonice P. A. 7:4 (5:0, 2:2, 2:2)

Vstup do utkání měli Štíři výborný, několik šancí ale neproměnili a nevyužili ani první přesilovou hru. Na branku se tak čekalo až do 8. minuty, kdy Hrdý vyslal mezi dvěma hráči Strakonic vysoký míček na Malého, který se ze vzduchu trefil mezi nohy brankáře Macka (brankář Štírů hostující ve Strakonicích) a domácí vedli. O dvě minuty později se ze standardní situace prosadil Havelka a necelou minutu před první sirénou zvyšoval na 3:0 po krásné krosové nahrávce Slepičky Malý.

I do druhé periody vstoupili lépe domácí. Zejména kombinace druhé lajny Štírů bavily diváky, ale domácí Měřička odmítal zvyšovat vedení, když míček neusměrnil ani do prázdné branky. Až v čase 28:00 předložil další krosovou nahrávku Hejplík Froňkovi a ten nedal Mackovi šanci – 4:0. V polovině utkání dostali navíc domácí další příležitost přesilové hry, kterou využil po přihrávce Malého Hrdý a Štíři vedli již 5:0. Poté domácí hráči polevili a do hry se dostali i Strakoničtí, kteří dvěma góly na konci druhé dvacetiminutovky snížili na 5:2.

Domácí se nenechali zaskočit a již po necelých dvou minutách od příchodu ze šaten domácí brankář Koš vyslal rychlým výhozem dopředu Hrdého, který zvýšil na 6:2. Ovšem hosté brzy odpověděli střelou z poloviny hřišti. V další části hry diváci viděli nervozitu na obou stranách a několik vyloučení. Ani jeden tým své přesilové hry nevyužil a tak se skóre měnilo až v 53. minutě, kdy utekl domácí Měřička a střelou do šibenice zvýšil na 7:3. Hosté již stihli jen zkorigovat výsledek na 7:4, ale to již bylo z jejich strany vše.

„V poslední době se nám daří vstupy do zápasů a potvrdili jsme to i proti Strakonicím, kdy jsme se dostali do vedení 5:0. Bohužel se pak potýkáme se sebeuspokojením a z jasných záležitostí děláme drama. Tentokrát to naštěstí tak horké nebylo, Strakonice se přiblížily jen na tři góly. Příště, a hlavně v play-off, se nám to může vymstít. Musíme se na to zaměřit,“ zhodnotil utkání trenér Jiří Kratochvíl.

Góly a nahrávky: 8. Malý (Hrdý), 10. Havelka (Hejplík), 20. Malý (Slepička), 29. Froněk (Hejplík), 33. Hrdý (Malý), 42. Hrdý (Koš), 53. Měřička (Farka) – 37. Mikeš (Houska V.), 39. Novák (Chvosta), 43. Mareš, 54. Křesák (Chvosta). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely: 30:27. Diváci: 98. Rozhodčí: Pech, Štolc.

Napsat komentář