Áčko porazilo Turnov a je v play-off

Po třech bodově nepodařených utkáních a propadu tabulkou až na osmou pozici museli českobudějovičtí florbalisté naplno bodovat. Před domácím publikem nasázeli svému soupeři z Turnova devět branek a zajistili si definitivní účast v play-off, kam postupuje osm nejlepších týmů.

Štíři České Budějovice – Turnov 9:3 (0:0, 3:0, 6:3)

Velmi opatrný vstup do utkání z obou stran poznamenal průběh celé první třetiny. Domácí, kteří drželi více míček a vytvářeli si i tutové šance si však vylámali zuby na hostujícím brankáři Suchomelovi. Několika skvělými zákroky zneškodnil pokusy Havelky, Meřičky nebo Malého. Hosté se do útoku nehrnuli a čekali na chyby v rozehrávce domácích.
Diváci v českobudějovické hale se mohli poprvé radovat až ve 35. minutě a to hned dvakrát. Nejprve se prosadil Malý, který dorazil střelu Měřička a o osm vteřin později zvýšil po spolupráci s Kudláčkem Havelka. Opaření hosté se zatáhli a snažili se udržet nadějný výsledek do závěrečného dějství. Necelou minutu před druhou sirénou přidal třetí branku domácích Stejskal po dobře rozehrané standartní situaci na polovině hřiště.
Domácí brankář Jakub Kunst, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkáním na straně domácích, poprvé inkasoval až v 50. minutě. Turnovští se dostali opět do zápasu díky brankám Matěchy a Pály – 3:2. Severočeši se okamžitě zvedli a začali zaměstnávat právě gólmana Kunsta. Klid na hole Štírů zajistili pět minut před koncem Měřička, Froněk a Stejskal – 6:2. Na šestou branku Stejskala rychle odpověděl hostující Vitásek a hosté to dvě a půl minuty zkoušeli bez brankaře Suchomela. Početní výhodu nevyužili, naopak se prosadil Froněk a pojistil tak výhru domácích. V 60. minutě ještě zkompletoval hattrick domácí Stejskal a devátou branku přidal Malý.
Komentář trenéra domácích Jiřího Kratochvíla: „Jsem rád, že po zápase s Athletics jsme si spravili sebevědomí a reputaci. Nepodařil se nám začátek třetí třetiny, nebyli jsme na míčku. Čtvrtý gól hosty zlomil.“

V sobotu čeká Jihočechy v rámci závěrečného 22. kola základní části Národní ligy divize Západ souboj s lídrem tabulky z Chomutova. Bojovat budou na severu Čech o čtvrtou pozici a tedy výhodu domácí prostředí pro první utkání prvního kola play-off.

Štíři České Budějovice – Turnov 9:3. Branky a nahrávky: 35. Malý (Měřička), 35. Havelka (Kudláček), 39. Stejskal (Valdauf), 55. Froněk (Tomšíček), 56. Měřička (Malý), 57. Stejskal (Žáček), 59. Froněk, 60. Stejskal (Hrdý), 60. Malý (Jurčík) – 50. Matěcha (Erler), 50. Pala (Palatínus), 58. Vitásek (Matěcha). Rozhodčí: Sochůrek, Šuvanda. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváků: 67. Třetiny: 0:0, 3:0, 6:3.

(David Mrzena)

Napsat komentář