Juniorky v nadstavbě porazily Písek

FBC Štíři České Budějovice – FBC Sokol Písek 8:2

V neděli 1. 2. nás čekalo utkání s domácím Pískem. Jednalo se jen o jedno utkání, jelikož druhý zápas s Kolínem byl pro marodku Kolína byl odložen. S Pískem jsme se utkali letos již dvakrát. Nejprve jsme v oslabené sestavě prohráli 4:2 a podruhé v plné sestavě jsme Písek rozdrtili 15:3. Nyní nás ale opět trápí zranění a nemoci, takže před zápasem byl mírným favoritem Písek, jelikož jsme měli celkem 7 hráček.

Na začátku první třetiny se v dobré střelecké pozici objevila Řezníčková po nahrávce Faltusové, ale bohužel trefila jen brankářku Písku. Poté Štírky hrozily individuálními akcemi  Faltusové, která měla v této třetině smůlu v zakončení. Trefovala vše, jen ne prostor branky. Písek v této třetině sice více držel míček, ale prakticky si nevytvořil vůbec nic.

Na začátku druhé třetiny šel Písek šťastně do vedení, kdy se prosadila po standardní situaci střelou z poloviny hřiště písecká Říčařová. Hned po minutě na to však reaguje Faltusová. Její střelu téměř z brankové čáry neudržela brankářka a bylo vyrovnáno. V 10. minutě Štírky opět prohrávají. Chyba v obraně, kterou trestá písecká Dorazilová. Štírky se s výsledkem nechtějí smířit a v závěru třetiny zaberou. Ve 14. minutě rozehráváme standardní situaci a po střele Faltusové doráží Dvořáková tak dlouho až vyrovnává na 2:2. V téže minutě jdou ještě Štírky do vedení, po akci Faltusové s Řezníčkovou. Druhá jmenovaná gólově zakončuje akci dvě na jednu. Tím také 2. třetina končí.

Třetí třetina začíná nejlépe, jak může. Hned po dvanácti sekundách je vyloučena písecká Kudrličková. Následnou přesilovku využívá po necelých dvaceti sekundách dorážkou Faltusová a posílá Štírky do dvoubrankového vedení. Poté nastává období, kdy je Písek v tlaku, ale kromě vyloučení Štírky Kozákové v 10. minutě z toho nic nezíská. V následujícím oslabení utíká Faltusová a zvyšuje na 5:2. Poté už písecké hráčky dávají průchod svému zklamání, na což reagují správně rozhodčí.  Proto se nám naskýtá přesilovka 5 na 3, kterou využívá Tušlová a následnou přesilovku 5 na 4 využívá Faltusová. V poslední minutě utkání se prosazuje ještě Řezníčková a stanovuje tak celkový výsledek na 8:2 pro Štírky.

Komentář trenéra Jana Novotného: „Super týmový výkon, který byl kvalitní i po taktické stránce. Škoda jen neproměněných šanci v první a druhé třetině. Proměnit alespoň půlku, mohlo být utkání dříve rozhodnuté v náš prospěch.“

Sestava: Mynářová – Tušlová, Trendová, – Dvořáková, Faltusová, Řezníčková – Kozáková

Příští utkání holky čeká již tuto sobotu v Chlumci nad Cidlinou. Jedná se o dohrávky s Všestary a Jaroměří.

Napsat komentář