Dorostenci v Jihlavě nebodovali

FBK Hradec Králové – FBC AKCB Štíři Č. Budějovice 9:4 (3:1, 3:3, 3:0)

Zápas začal převahou Hradce, kterou gólově zúročil až ve druhé polovině první třetiny. K tomu mu pomohla i jedna využitá přesilovka. Na 1:2 z pohledu Štírů snížil Hanák. V závěru se ještě jednou prosadil soupeř.

Druhá třetina přinesla vyrovnanou hru i skóre. Za Štíry se gólově prosadili Podlaha, Caha a Matějček.

Závěrečná třetina začala velkým náporem Štírů a šance si soupeř nevytvořil ani při našem oslabení. Vzápětí dostali Štíři jedinou výhodu přesilové hry v zápase, při které dvakrát netrefili prázdnou branku. Zápas definitivně rozhodlo sporné vyloučení brankáře Vališe, který se po zachycení míčku octnul mimo brankoviště (rozhodčí však celou situaci viděl jinak). V závěru následné přesilovky Hradec zvýšil své vedení na 7:4. Hned na to soupeř přidal další gól a poté v další přesilovce získalo skóre konečnou podobu 4:9.

FBC AKCB Štíři Č. Budějovice – Florbal Primátor Náchod 3:12 (1:3, 0:0, 2:9)

Zápas začal dvěma rychlými góly Náchoda, na které odpověděl gólem Hanák. Další branka Náchoda přišla v polovině první třetiny.

Druhá třetina přinesla spíše opatrný florbal se snahou neudělat chybu.

Hned v první minutě třetí třetiny Hanák napodobil reprezentanta Ondrůška, když míček směřující ven z hřiště zastavil rukou. V našem oslabení šel nejprve Caha sám na Náchodského brankáře, ale nájezd neproměnil. Vzápětí soupeř přesilovku využil. Poté přišly další tři slepené góly do sítě Štírů. Následoval Time-out a důrazná promluva k hráčům, aby zápas důstojně dohráli. Následných několik minut se hrálo celkem v poklidném tempu, než Podlaha za vlastní brankou nasadil soupeři ukázkový hokejový bodyček. Faulovaný hráč málem povalil i rozhodčího a sudí zákrok ocenil pětiminutovým trestem. Velmi brzy na to byl vyloučen na 2 minuty také hráč Náchoda. Než se Podlaha vrátil na hřiště, dal Náchod jeden gól při hře 4 na 4, 4 góly v přesilovce a budějovičtí dva góly v oslabení (Hanák, Malát).

Sestava Štírů: Vališ, Pražák, Podlaha, Zeman, Hanák, Caha, Máček, Matějček, Malát, Dvořák, Wunsch, Schreib, Vacek, Vodička

Hodnocení trenéra Jiřího Čížka: “Tento turnaj ukázal, že na play-off nemáme především mentálně. Navíc nás provázela nedisciplinovanost. Zatímco soupeři měli vždy po jednom vyloučeném, my jsme měli v každém zápase 4 (z toho jeden pětiminutový trest).”