Áčko přepsalo historii, béčko a strži do čela

O uplynulém víkendu bylo v akci hned 7 štírských týmů. Nejvíce se z nich dařilo mužskému áčko, které po pohárové výhře v Dačicích slaví historický postup do osmifinále této soutěže. Mužské béčko spustilo gólovou kanonádu po vzoru áčka a vyhouplo se do čela 3. ligy. Svou soutěž vede i A-tým starších žáků, který své soupeře rovněž nešetřil. Do hry zasáhli ještě junioři, strži B, elévové a muži C. O víkendu se dařilo i bývalým hráčům Štírů ve vyšších soutěžích, proběhla štírská svatba a rozhodcovský pár Havelka – Kudláček pískali rakouskou extraligu.

Muži A

Historie přepsána! Štíři se radují z historického postupu do osmifinále Poháru České pojišťovny, když v Třešti přehráli domácí Dačice 9:8. V zápase od začátku dominovali a v jeho polovině vedli už 8:2. Pak ale ztratili koncentraci a vrátili soupeře do hry. I tak to na postup stačilo a pro štírské fanoušky to znamená, že se už můžou těšit na souboj proti Torpedu Havířov, trojnásobnému vicemistrovi České republiky, který se odehraje ve Sportovní hale ČB pravděpodobně 9. nebo 10. října. Štíři tak zůstali v soutěži jako jediný zástupce Jihočeského kraje.

Muži B

Nováček 3. ligy válí! 4 zápasy = 4 výhry. Navíc v sobotu v domácím prostředí béčkaři své soupeře rozstříleli. Světlá nad Sázavou odjela s debaklem 15:4 a Havlíčkův Brod B 12:2. B-tým se tak usadil na čele 3. ligy. A co to znamená zatím v reálu? Že béčko je momentálně třetí nejlepší tým v Jihočeském kraji. Po mužském áčku, které vládne druhé lize, a Dačicích, které hrají také druhou ligu.

Muži C

Vstup do sezony byl pro céčkaře úspěšný jen z poloviny. United C přehráli sice 4:2, ale pak nestačili na rezervu Velešína a prohráli 4:5.

Junioři

Pro juniory platí to, co pro muže C. Výhra nad Pískem 4:2 a prohra s Hradcem Králové, loňským účastníkem extraligy juniorů, 5:10 znamená zisk tří bodů.

Starší žáci

Áčko stržů nejprve přejelo United ČB exhibičně 15:3 a pak si poradilo i s loňským mistrem z Českého Krumlova po boji 6:4. To znamená, že se Štíři usadili v čele ligy bez ztráty bodu. Oslabenému béčku, kterému chybělo několik hráčů z důvodu nemocí a bylo doplněné o mladší žáky, se proti favoritům vůbec nedařilo a schytalo dva debakly – s Krumlovem 0:17 a s Táborem 2:15.

Elévové

První turnaj sezony odehráli i elévové v Dačicích. Soutěž se hraje bez dlouhodobé tabulky.

Štírské hvězdy

Jan Králík, hrající 1. ligu za Vinohrady, se dvakrát gólově prosadil v utkání proti Startu98, ale jeho tým prohrál 4:5 po nájezdech. I přesto byl Honza ve druhém zápase sezony už podruhé vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Lada Janošťáková, hrající extraligu za Jihlavu, opět bodovala. Tentokrát jednou asistovala, ale ani ona prohře svého týmu 6:7 po prodloužení nezabránila.

Štírská svatba

V pátek si bývalý elitní kanonýr A-týmu Štírů (dnes už B-týmu) Martin Doškář vzal hráčku ženského A-týmu Adélu Opelkovou. Štírští fanoušci se už tak teď mohou dohadovat, zda tento pár dodá za pár let klubu dalšího malého Štírka nebo malou Štírku.

Rozhodčí Havelka – Kudláček

Ondřej Havelka a Michael Kudláček nejsou jen opory A-týmu mužů, ale také výborní rozhodčí. V sobotu odpískali ve své kariéře již několikátý zápas rakouské extraligy. Tentokrát utkání základní části v Linci.

Napsat komentář