Dějiny přepsány! Áčko je v osmifinále poháru

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice jeli v pátek k utkání čtvrtého kola Poháru České pojišťovny do Třeště, kde hrají domácí zápasy Dačice. V souboji posledních dvou jihočeských klubů v soutěži uspěli hosté po výsledku 9:8 a poprvé ve své třináctileté historii se podívají do osmifinále poháru. Tam je v domácím prostředí čeká Havířov, trojnásobný vicemistr republiky a ještě na jaře účastník extraligy.

Osmifinálový duel odehrají Štíři ve Sportovní hale v Českých Budějovicích pravděpodobně 8. nebo 9. října. Soupeřem jim bude ještě v minulé sezoně extraligový a dříve trojnásobný vicemistr České Republiky Torpedo Havířov, který pro český florbal vychoval několik špičkových hráčů včetně vynikajících reprezentantů.

TJ Centropen Dačice – FBC Štíři České Budějovice 8:9 (2:4, 2:4, 4:1)

Štíři odjížděli k zápasu jako favorité a nic jiného než vítězství a postup si nepřipouštěli. Proti Dačicím se jim tradičně daří a navíc jim vyšel i vstup do ligy. V lize jasně přehráli doma Náchod a Trutnov a v poháru se jim podařil téměř husarský kousek, když otočili zápas s Pacovem ze stavu 2:8 na 10:8. I úvod zápasu v Dačicích naznačil, že by Štíři měli bez problémů postoupit. Do vedení šli sice domácí, ale branky Havelky, Žáčka, znovu Havelky a Slepičky dávaly Českobudějovickým náskok 4:2 po první periodě.
I druhá dvacetiminutovka začala náporem hostujících. Do poloviny utkání Štíři odskočili už na 8:2, když se dvakrát trefil kapitán Tomšíček, jednou Žáček a premiérovou trefu ve štírském dresu si připsal Trestr. Po jeho brance si však domácí vybrali time-out a hráči z jihočeské metropole postupně vypadli z tempa. Navíc do přestávky dvakrát inkasovali.
Na začátku třetí třetiny domácí snížili už na 5:8, ale na to brzy odpověděl nejlepší hráč utkání na straně Štírů Žáček, který zkompletoval první hattrick kariéry v A-týmu Štírů. Až do 56. minuty drželi Českobudějovičtí náskok o čtyři branky. Pak ale udělali několik zbytečných chyb, soupeř chytil poslední dech a Štíry sevřel na jejich polovině. Víc než snížit na rozdíl jedné branky se mu však nepodařili a tak se Štíři radují z postupu do osmifinále.

„Z klidného zápasu, který jsme měli naprosto pod kontrolou, jsme vlastní nedbalostí a lehkovážností udělali drama, což nás naštěstí po zápase nemuselo mrzet,“ poznamenal trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Branky (asistence): 7. Urbánek, 9. O. Pecha, 32. Gellner (J. Pecha), 40. J. Pecha (O. Pecha), 43. Urbánek (Stránský), 56. O. Pecha, 59. R. Kubek (Gellner), 60. Urbánek (Gellner) – 5. Havelka (Kudláček), 10. Žáček (Slepička), 11. Havelka, 12. Slepička (Havelka), 27. Tomšíček (Valdauf), 28. Tomšíček (Hejplík), 29. Žáček (Havelka), 30. Trestr (Hejplík), 44. Žáček (Havelka). Rozhodčí: Kučera, Štěcha. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 45.

Napsat komentář

ankara escort
İngilizce Türkçe çeviri siteleri kullanıcıların metinleri veya belgeleri yükleyerek anında tercüme yapmalarını sağlayan platformlardır Genellikle temel çeviri ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır ve geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet verir. Ancak, tam anlamıyla doğru ve dilbilgisine uygun çeviriler için profesyonel çeviri hizmetlerine başvurmak daha güvenilir olabilir. Bu siteler, hızlı ve pratik bir çözüm sunarken, özellikle hassas veya teknik metinlerin çevirisinde profesyonel bir çevirmenin becerileri ve deneyimi gerekebilir.ingilizceturkce.gen.tr
Spanish to English translation involves accurately conveying not only the words but also the meaning, tone, and cultural nuances of the original text. Skilled translators proficient in both Spanish and English are essential to ensure accurate and effective translations. They must have a deep understanding of both languages' grammar, vocabulary, and idiomatic expressions to deliver high-quality translations. Spanish to English translation is widely used in various fields, including business, literature, media, and international communication. It plays a vital role in enabling cross-cultural understanding and facilitating global interactions.spanishenglish.net