Áčko přestřílelo Havířov

V sobotu zavítal na horkou českobudějovickou palubku Florbal Exelsior Havířov. V zajímavém utkání padlo dvacet branek. Štíři se radovali dvanáckrát, což je nejvyšší počet vstřelených branek v jednom utkání tuto sezónu.

Štíři ČB- Florbal Exelsior Havířov 12:8 (3:4,1:2,8:2) 

Na první gól zápasu nemuseli čekat fanoušci ve Sportovní hale příliš dlouho. Hned ve 12 sekundě zápasu otevřeli skóre zápasu Slezané. Vyrovnání přišlo v 8.minutě, kdy se prosadil Procházka. Hra často vypadala jako „totální florbal“, míčky lítaly z jedné strany na druhou, a zase zpátky. V 11. minutě hry po chybě v domácí obraně, šli hostující hráči opět do vedení. Přesně dvě minuty před koncem první periody vyrovnal Hanák, když v čase 19:16 přidal Havelka třetí gól do hostující svatyně, tak se zdálo, že tímto výsledkem skončí celá první třetina. Jenže Jihočěši zřejmě již byli v šatně a dovolili hostím ještě dvě branky. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:4.
Ve 22. minutě hry bylo opět srovnáno, krásně se prosadil Jan Staněk. Jak bylo v tomto utkání zvykem, tak vyrovnaný stav netrval příliš dlouho a ve 25.minutě šli hosté do vedení. Zbytek druhé části domácí hráči hráli velmi aktivně, bohužel žádná z jejich střel si nenašla svůj cíl. Lekci z produktivity naopak ukázali hostí, kteří ze standartní situace přidali šestou branku.
Do třetí části vstoupili domácí hráči aktivněji a po necelých čtyřech minutách hry bylo zásluhou Hanáka a Froňka srovnáno. V dalších minutách domácí stále dominovali. Po trefách Malého a Havelky svítilo na tabuli skóre 8:6. Jenže Slezané dokázali během minuty opět srovnat. V 50 minutě hry zaúřadoval opět Hanák, který zkompetoval hattrick. Krátce na to přidal další gól Jan Staněk. Štíři odolávali tlaku soupeře a dokonce si vytvářeli i dobré šance. Havířov se odhodlal ke hře bez brankáře, jenže míček se odrazil k Hanákovi, který přidal další branku. Štíři si pohodlně kráčeli za vítězstvím. Sedm sekund před koncem ještě kosmeticky upravil skóre Králík.  Důležité tři body zůstaly na Jihu Čech.
Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Dneska jsme se trápili dvě třetiny v zakončení, od třetí třetiny jsme  se rozstříleli a došli jsme si pro zasloužené vítězství.“

Nadcházejí víkend bude pro Štíry náročný. V pátek je čeká souboj soupeřů v tabulce Kladno. V neděli na domácí palubovce čeká poslední celek tabulky Slovan Havířov. „Na Kladně zkusíme překvapit, soupeř bude favoritem. Musíme se zaměřit na obranu, protože Kladno dává hodně branek. V neděli nás čeká nepříjemný soupeř, který je sice poslední, ale bude náročné překonat jeho obranný blok. “ Zhodnotil šance na utkání Lukáš Malý.

2019-01-19 FBC Štíři A /1LM 20K Torpedo Havířov