Áčko přetlačilo Slovan

K desátému kolu První ligy zavítal na českobudějovickou palubovku Slovan Havířov.

První minuty zápasu se nesly ve vyčkávajícím tempu. Po úvodním oťukávání přišly na řadu první šance, žádná z nich si nenašla svůj cíl. Až 18. minutě otevřeli skóre hosté.
V úvodu druhé třetiny vyrovnal Caha, krátce na to skvěle zachytil dlouho přihrávku Staněk, který skvěle našel Králíka skóre se překlopilo na stranu domácích. Opět přišla na řadu pasáž spálených šancí, kterou protrhl až Slovan a bylo opět srovnáno. Čtrnáct vteřin před sirénou se prosadil z otočky Chvosta.
V páté minutě třetí třetiny dostali Štíři šancí na navýšení vedení v podobě trestného střílení. K míčku se postavil Hanák, kterému nájezd nevyšel. Štíři i nadále drželi vedení. Další šance k navýšení přišla v 52. minutě. Domácí sehráli dvě přesilové hry, ale bez úspěchu. V čase 57:30 se k odraženému míčku dostal Slovan a vyrovnal. O půlminuty později Jihočeši skvěle využili standartní situaci. Slezané museli zariskovat a odvolali brankáře, jejich rozehrávku skvěle zachytil Králík, který se nemýlil. Matějček stihl přidat ještě další branku do odkryté branky a o výsledku bylo definitivně rozhodnuto.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „V zápase jsme byli lepším týmem, minimálně první dvě třetiny. Opět jsme nedávali šance a o vítězství jsme museli strachovat do posledních minut zápasu. I přes menší výpadek v aktivitě ve třetí třetině jsme ale vyhráli zaslouženě. “