Áčko přišlo po boji o domácí neporazitelnost

Florbalisté Štírů z Českých Budějovic přivítali v sobotu v rámci 12. kola Národní ligy na svém hřišti lídra soutěže z Karlových Varů, proti kterým chtěli uhájit domácí ligovou neporazitelnost.

FBC Štíři České Budějovice – FB Hurrican Karlovy Vary 8:9 (1:2, 2:4, 5:3)

Jihočeši vstoupili do utkání aktivněji, ale jako první se prosadili již v páté minutě hosté, kteří od té chvíle začali mít na hřišti převahu. Tu potvrdili o šest minut později i druhým gólem. Za domácí snížil brankou do šatny Froněk. I ve druhé periodě se jako první radovali Západočeši. Druhé dějství nabídlo několik přesilových her na obou stranách. Zatímco Štíři nedokázali využít ani jednu, hráči Karlových Varů jednu ze svých dvou početních výhod zužitkovali a skóre bylo již 1:4 z pohledu domácích. S rychlou odpovědí ale přispěchal Měřička. Za domácí se do konce třetiny trefil ještě Havelka, ale hosté přidali dvě branky a do šaten se šlo za stavu 3:6.

Poslední dějství nabídlo nevídané drama. Štírům v rozmezí 43. a 44. minuty stačilo pouhých 43 vteřin k tomu, aby utkání otočili ve svůj prospěch na 7:6. Trefili se Kudláček, Froněk, Slepička a Havelka. Na počátku 49. minuty hala bouřila znovu, když šibenici vymetl Měřička – 8:6 pro domácí. A Jihočeši měli další šance. Střely Malého a Farky orazítkovaly jen tyč. Na konci utkání tak přišel nepochopitelný zkrat domácích, když v posledních třech minutách hry inkasovali tři branky a všechny body si odvezli hosté – 8:9.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Pro diváky to byl jistě pěkný zápas, ale my si z něj musíme vzít hlavně ponaučení. Odehráli jsme dobře tak 15 minut, po zbytek zápasu jsme vůbec neplnili, co jsme si řekli. Prohra je pro nás krutá, ale zasloužená. Snad nám otevře oči.“

Góly a nahrávky: 19. Froněk (Hejplík), 34. Měřička (Froněk), 37. Havelka (Měřička), 43. Kudláček (Staněk), 43. Froněk (Měřička), 44. Slepička (Malý), 44. Havelka (Měřička), 49. Měřička – 5. Ujhelyi (Macek), 12. Gasparik (Macek), 30. Růžek (Mosler), 32. Smolka (Horký), 36. Černý (Mosler), 38. Mosler (Horký), 58. Gasparik (Ujhelyi), 59. Ujhelyi, 60. Horký (Rybka).

Střely: 30:46. Vyloučení:4:2. Využití: 0:1. Diváci: 88. Rozhodčí: Kapr, Tichý.

Napsat komentář