Ženy o víkendu body nepřivezly

Štírky odcestovali o minulém víkendu na prvoligový dvojzápas na hřiště jihlavských celků.

FBŠ Jihlava vs. FBC Štíři ČB 7:4

V devátém kole 1. ligy jsme se vydali za FBŠ Jihlavou. Před zápasem jsme si řekli, že si musíme hlídat první třetinu, pokud vůbec chceme pomýšlet na body. To se nám v celku povedlo, protože první třetina skončila pouze jednobrankovým rozdílem ve prospěch soupeře. Věděli jsme, že když budeme hrát tak jako v první třetině, tak se výsledek otočí, protože už v první části jsme měli dost šancí, které jsme bohužel nevyužili. Ve dvacáté první minutě se střelecky prosadilo naše křídlo Janošťáková L. a tato branka nás nakopla. Dodržovali jsme systém, nedopouštěli jsme se velkých chyb a soupeře jsme přehrávali. Za necelé dvě minuty jsme znovu rozvlnili síťku soupeře, když po dlouhém pase od Zahradníkové využila šanci Jedličková. Dva rychlé góly nás dostaly na koně. Ve středu hřiště našla Kašparová samotnou Zahradníkovou, která nekompromisně prostřelila jihlavskou brankářku. Do konce druhé třetiny jsme přidali ještě jednu branku, když Polívková vypíchla přihrávku a poté vyslala Janošťákovou L., která se v dnešním zápase trefila podruhé. Zápas se zdál rozhodnutý, soupeře jsme přehrávali a mohli jsme náskok ještě navýšit, ale nestalo se tak. Máme problém se zvládnutím poslední třetiny. Po velkých hrubkách, jako je bezhlavé vyloučení, nepokrytí tyček a špatné rozehrávky, se nám zápas otočil o 360 stupňů. Psychicky jsme nezvládli to, když soupeř srovnal z prohraného zápasu na 4:4 a ještě k tomu během krátké chvíle otočil zápas na konečných 7:4. Škoda tří bodu, které jsme si díky výborným dvou třetinám zasloužili my, ale zápas se hraje na tři třetiny. Věříme, že příště zvládneme konec zápasu a body si necháme pro sebe.

Sestava: Bartoníčková, Juhaňáková, Šraierová, Zahradníková, Janošťáková P., Janošťáková L., Linhartová, Kašparová, Minářová Kl., Minářová Kr., Dostálová, Jedličková, Polívková, Malátová, Pohlová, Strumínská.

Branky: 2x Janošťáková L., Jedličková, Zahradníková

SK Jihlava vs. FBC Štíři ČB 9:4

Druhé víkendové utkání se odehrávalo v Jihlavě, kde na nás přivítal soupeř, který se bodově pohybuje uprostřed tabulky. Oproti sobotnímu zápasu se nám nepovedla první třetina, kde jsme si od SK Jihlavy nechali nastřílet 4 branky. Soupeřky na nás od začátku vyvíjely větší tlak, nenechaly nás v klidu rozehrát, rychle přistupovaly k hráčkám a to našim ženám nevyhovovalo a byly z toho zaskočené. V první třetině se z naší strany prosadila akorát Janošťáková L, která v 9. minutě prostřelila brankářku Jihlavy. Do konce první třetiny jsme toho už více nestihli, protože jsme se nechali i dvakrát vyloučit, takže jsme ztratili cenné 4 minuty. Soupeřky se dobře pohybovaly bez míčku a to celé naší pětce dělalo problémy, a proto jsme i druhou třetinu prohráli o dvě branky. Zde se trefila Jedličková a asistovala jí Dostálová. Poslední třetina už byla z našeho pohledu lepší, ale na zdramatizování zápasu to nestačilo, a tak poslední třetina skončila 2:2. Trefily se Šraierová s Juhaňákovou a zápas skončil 9:4 pro SK Jihlavu. Celkové zhodnocení je takové, že to je hratelný soupeř, kterého bychom měli obírat o body, ale díky nevyužitým stoprocentním šancím se to nepovedlo. Věřím, že v dalším utkání to bude naopak.

Sestava: Bartoníčková, Juhaňáková, Šraierová, Zahradníková, Janošťáková P., Janošťáková L., Linhartová, Kašparová, Minářová Kl., Minářová Kr., Dostálová, Jedličková, Polívková, Malátová, Pohlová.

Branky: Janošťáková, Jedličková, Šraierová, Juhaňáková

Luboš Hanšpach

Napsat komentář