Áčko přivezlo z Czech Open bronzové medaile

O uplynulém víkendu vyrazily dva štírské týmy na pražský Czech Open.
B-tým Štírů hájil štírské barvy v kategorii OPEN, kde i v nakonec hodně okleštěné sestavě dokázali Štíři projít do 64/finále. A-tým nastoupil premiérově v kategorii PRO a nakonec z toho byla bronzová medaile.

V prvním zápase se Štíři B utkali proti finským Los Cojones, se kterými si poradili v poměru 7:2 i druhý čtvrteční zápas zvládli českobudějovičtí borci na výbornou a MS Eskaluje porazili 7:2. O první místo ve skupině se utkali proti lotyšským SK Slampe/Zevid, přestože Štíři prohrávali v zápase již 0:5 dokázali skóre srovnat na konečných 6:6. Bohužel remíza stačila „jen“ na druhé místo ve skupině. V prvním kole play-off Štíři narazili na SK Benešov, který minulou sezónu postoupil do Národní ligy. Štíři se ale nezalekli a skvělým týmovým výkonem překvapili soupeře 4:2. V 64/finále již Štíři narazili na pozdějšího finalistu finský tým VKTP. Štíři silnému soupeři podlehli těsně 2:3.

Komentář trenéra Marka Fučíka: „V namixované sestavě jsme si potvrdili, že můžeme hrát s každým, když naše individuální kvality spojíme v kolektivní výkon. I skrze několik zranění hodnotím turnaj pozitivně. Přesvědčivým výkonem jsme si poradili s týmem z národní ligy a následně s finalistou celé kategorie Open prohráli jen těsně 2:3. Užili jsme si spousta srandy a už se těšíme na sezónu. V neposlední řadě děkujem Tomšovi za podporu.“

A-tým Štírů čekala na úvod turnaje FBC Plzeň, Štíři potvrdili roli favorita a zvítězili 5:4, druhý zápas proti superligovému nováčkovi Black Angels prohráli 3:5. K poslednímu zápasu ve skupině nastoupili Štíři proti Red Devils ze Švýcarska. Po vyrovnaném boji skončil zápas 2:2. Štírům stačila remíza k postupu do skupiny play-off. První zápas proti nováčkovi 1.ligy Gullivers Brno zvítězili Štíři 5:1. Druhý zápas proti lotyšským Talsu NSS/Krauzers skončil smírně 3:3. Pro Štíry znamenala remíza čtvrtfinále proti švédské Umee. Po základní hrací době diváci neviděli jediný gól. V nájezdové loterii byli Štíři úspěšnější a postoupili do semifinále. V tom se opět utkali z Plzní. Štíři díky neproměňování šancí se museli smířit s remízou 2:2. Nájezdy tentokrát již nevyšli a Štíři se s turnajem rozloučili na výborné bronzové příčce.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Odehráli jsme sedm vyrovnaných zápasů. Na začátku herní přípravy to byl pro nás dobrý test. Turnaj nám ukázal, co musíme do začátku sezóny zlepšit. Medaile je fantastický úspěch, avšak mrzí nás, že jsme nepoustoupili do finále, protože v semifinálovém utkání s Plzní jsme byli po celý zápas lepší, ale bohužel jsme nedokázali proměnit několik vyložených šancí. “