Áčko přivezlo ze Strakonic 3 body

Florbalisté Štírů z Českých Budějovic zajížděli v rámci 20. kola Národní ligy na půdu nováčka soutěže ze Strakonic. Jednalo se o druhé jihočeské derby v této sezoně. To první zvládli Štíři na domácí palubovce celkem hladce (7:4). Nyní, poté co si zajistili účast v play-off, dva zápasy v řadě prohráli, proto potřebovali proti poslednímu týmy Národní ligy vyhrát.

Fbc Strakonice – FBC Štíři České Budějovice 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)

Vstup do utkání měli lepší domácí hráči, kteří se chtěli proti nejlepšímu týmu na jihu Čech vytáhnout. Zásluhou Mareše šly Strakonice již ve druhé minutě do vedení. Už za 26 sekund ale střelou od mantinelu vyrovnal Malý. V sedmé minutě fauloval Kudláček a Strakonice dostaly příležitost přesilové hry, kterou hosté zvládli celkem bez problémů ubránit. Štíři si poté vytvořili několik dobrých příležitostí, ale vstřelit gól nedokázali, ačkoliv třeba Bíca se ocitl před domácím Mackem úplně sám. Domácí naopak nastřelili tyč.

Budějovičtí hráči nedokázali své šance využít ani na počátku prostřední periody a tak přišel trest. Po jednom šťastném odrazu a jednou brejku šly Strakonice do vedení 3:1. Štíři začali stupňovat tlak a vynutili si přesilovou hru. V ní nejprve inkasovali, když Havelka přihrával o mantinel, od kterého se míček kvůli nesrovnaným mantinelům odrazil přímo na hokejku bránícího hráče Strakonic a z následného brejku zvýšil Jiřík na 4:1. Štíři vzápětí ale přesilovou hru přeci jen využili, když přesně mířil Žáček – 4:2.

Stále zvyšující se tlak Budějovických hráčů přinesl své ovoce hned ve třetí minutě poslední části, když se před brankou domácích prosadil Malý. O několik sekund později byli vyloučení domácí Houska a hostující Havelka a hrálo se 4 na 4. Nedovoleně si počínal ještě Vilímek o minutu později a domácí měli další možnost přesilové hry, tentokrát 4 na 3 a následně ještě 5 na 4. Štíři oslabení ale s přehledem ubránili. V 54. minutě gradoval tlak druhé lajny Štírů, Havelka nejprve netrefil prázdnou branku, ale poté uspěl s dorážkou Vilímkovy střely – 4:4. Po vyrovnání ubylo velkých šancí a oba týmy se soustředily na obranu. V čase 59:51 si Štíři vybrali time-out. Slepičkovu rozehrávku z vlastní poloviny ještě domácí vyrazili za mantinel. A tak hosté mohli v čase 59:55 rozehrát standardní situace ještě na polovině domácích. K míčku se postavil Malý a poslal ho přímo do šibenice Mackovy branky – 4:5. Štíři si tak ze Strakonic odvezli další tři body a dále bojují o umístění mezi čtyřmi nejlepšími týmy po základní části. Strakonice zůstávají poslední a budou bojovat o záchranu.

Další utkání čeká Štíry již v sobotu 20. února, kdy přivítají na domácí palubovce od 14:30 Jaroměř.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Byl to pěkný zápas, který jsme se štěstím vyhráli. Dnes jsme vyzkoušeli všechny hráče širšího kádru, takže jsem s výsledkem spokojený, mrzí mne pouze zranění Hejplíka a děkuji fanouškům za pěknou atmosféru a strakonickým přeji hodně štěstí v bojích o záchranu.“

Branky: 2. Tomáš Mareš, 27. Tomáš Mareš, 31. Ondřej Novák, 39. Marek Jiřík – 3. Lukáš Malý, 40. Petr Žáček, 43. Lukáš Malý, 54. Ondřej Havelka, 60. Lukáš Malý; rozhodčí: Lukáš Grundler – Jakub Matějka; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 108.

Napsat komentář