Starší žáci Modří přivezli 4 body

Dva týmy starších žáků se vydaly v neděli 7. února k dalším utkáním Jihočeské ligy do Českého Krumlova. Nejprve bylo na programu štírské derby, poté tým Modrých nastoupil proti domácímu celku a následně tým Bílých změřil síly s Dačicemi.

FBC Štíři České Budějovice Modří – FBC Štíři České Budějovice Bílí 13:0 (3:0, 4:0, 6:0)

Utkání začalo dle očekávání převahou Modrých. Bílí ale dobře bránili a nepouštěli Modré do větších šancí. Za první periodu se Modří, za které se prosazovala třetí lajna tvořená mladšími žáky, dostali do vedení 3:0. Ve druhé části byl obraz hry podobný jako v té první. Bílí plnili taktické pokyny směrem do obrany a Modré nepouštěli do velkých šancí. Ti se ale prosadili dvakrát ze standardní situace a dvakrát Bílí zapomněli volného hráče před vlastní brankou. Po druhé třetině byl stav utkání 7:0. V poslední části se obrana Bílých rozpadla, čehož naplno využili Modří k vsítění šesti branek a vytvoření dalších šancí, které ale brankář Capl pochytal.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Dvě třetiny Bílí odolávali díky zlepšené hře do obrany. Své šance, které si vytvořili, ale proměnit nedokázali a proto se jim nepovedlo zápas zdramatizovat. Modří oproti minulým zápasům zlepšili pohyb při hře s míčkem a dokázali si tak vytvořit spoustu šancí.“

FBC Štíři České Budějovice Modří – FBC Český Krumlov 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Štíři měli lepší vstup do utkání a již ve třetí minutě se dostali po krásné souhře třetí lajny do vedení. Soupeř ale do minuty přesnou střelou srovnal na 1:1. Od té doby ale byli aktivnější zase hráči Budějovic. Ti svým dobrým napadáním nutili soupeře jen vyhazovat míčky k brankáři Vokálkovi a sami mohli tvořit hru. Během prvních dvou třetin si Štíři vytvořili několik dobrých šancí, trefili i břevno, ale gól vsítit (ani do prázdné branky) nedokázali. Po dvou periodách tak byl stav stále 1:1. Poslední část hry probíhala ve stejném duchu jako obě předchozí periody. Ale v páté minutě přišla při rozehrávce Štírů velká chyba, kterou Krumlovští potrestali gólem na 1:2. V sedmé minutě ale odpověděl mladý Drobiš přesnou střelou a prolomil střeleckou smůlu Štírů v tomto zápase – 2:2. Další branky již nepadly a utkání tak skončilo remízou.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Jednoznačná ztráta dvou bodů. V zápase jsme byli jasně lepší, soupeř jen vyhazoval míčky na naší polovinu, ale selhali jsme v zakončení. Potřebujeme být ještě důraznější a rychlejší, pak přijdou góly a výhry.“

FBC Štíři České Budějovice Bílí – Centropen Dačice 3:17 (1:5, 2:7, 0:5)

Premiéru v brance si odbyl za Štíry mladší žák Hanousek. Spoluhráči mu však svou nedůraznou hrou do obrany nepomohli a ve druhé minutě byl stav již 0:2. Štíři se prosadili zásluhou Košťála až v 9. minutě – 1:3. Vzápětí ze samostatného úniku trefil Ryba břevno. A tak Dačice utekly do vedení 1:5 po první periodě. Štírům v tomto utkání vůbec nefungovala obrana, čehož Dačice naplno využívali ke střílení branek. Na straně Štírů se dvakrát trefil Ryba a utkání skončilo vysokou porážkou 3:17.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Soupeř je kvalitní, ale my jsme mu svou zbytečnou pasivitou a nedůrazností utkání podstatně ulehčili.“