Áčko první zápas nezvládlo

Boj o postup do 1. ligy zavedl muže do Chomutova, který prohrál v sedmi zápasech s Litvínovem.

Krátce po úvodním hvizdu musel Hejplík za hru rukou na trestnou lavici. Českobudějovičtí hráči první oslabení přečkali bez újmy. V dalších minutách první třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou. Domácího brankáře několikrát zachránila kovová konstrukce jeho brány. Ani střely domácích nenašly svůj cíl a  tak první třetina skončila bez branek.

Druhá perioda začala ve stejném duchu jako předchozí. Rozdíl přišel krátce po polovině zápasu. Střelu domácích Macek  vyrazil před sebe a domácí hráč v klidu dorazil za jeho záda. Po necelých dvou minutách se z protiútoku domácí prosadili znovu. Ve 33. minutě si přesilovou hru poprvé vyzkouší i Štíři. Ideální možnost na skórování Jihočeši ale neproměnili. Domácí opět zužitkovali jejich aktivitu a po dobrém napadání zvýšili na 3:0. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel v poslední minutě třetiny. Slepička za faul u vlastní střídačky vyfasoval 5-ti minutový trest. Domácí stihli využít přesilovou hru ještě do konce třetiny.

Po necelých dvou minutách hry domácí popáté překonávají Macka. Těsně po uplynutí Slepičkova  trestu domácí přidávají šestou branku. Ve 49. minutě hry si Procházka vyslouží trest za nesportovní chování. Chomutov ukázal svůj um v přesilových hrách a vstřelil sedmý gól. Macek už to nevydržel a do štírské svatyně zaklekl Kuhlan. Dlouho však v bráně nezůstal a spěchal na střídačku, Štíři zkouší vykřesat naději v šesti hráčích v poli. Po několika dobrých pokusech Štírů následuje vyloučení na straně domácích. Ideální příležitost pro snížení. Té však Štíři ani z daleka nevyužijí a chvilkami to dokonce vypadá, že přesilovou hru mají domácí. V 55. minutě hry se přeci jen rozvlní síťka domácí brány. Střelou od půlky se prosadil Malý. Jihočeši opět zkoušejí hru v šesti hráčích to však tížené góly nepřináší. Naopak domácí hráči přidávají ještě dva góly a utkání končí za stavu 9:1.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Do pětiminutového vyloučení šlo o vyrovnaný zápas, kdy jsme sice dostali tři góly, ale také jsme třikrát trefili tyč. V dlouhé přesilovce domácí rozhodli a pak se už jen dohrávalo. Víme, že doma budeme lepší a sérii vrátíme do Chomutova. Děkujeme za zápas.“

Série se přesouvá do Českých Budějovic. Hrát se bude ve Sportovní hale v sobotu 28.4. od 20:00 a v neděli 29.4. od 16:00. Přijďte podpořit domácí hráče! Jeden zápas nic neznamená 🙂

 

Foto: Vladimír Kapuš( http://www.fotokapus.cz/)