Áčko se chystá na novou sezonu

Jen měsíc uplynul od posledního zápasu FBC Štíři České Budějovice v baráži o 1. ligu a florbalisté už se začínají připravovat na novou sezonu 2014/2015. „Ve středu 28. května máme první trénink,“ upřesnil trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

O nadcházejícím víkendu se budoucí účastník Národní ligy představí na turnaji ve Strakonicích, kde bude obhajovat loňské prvenství. „Rádi bychom zopakovali vítězství, ale jinak od turnaje žádné velké věci nečekám. Hráči budou mít po měsíci hokejku v ruce a tak to opět bude spíš turnaj na zahřátí,“ uvedl Kratochvíl, který by ve Strakonicích chtěl vyzkoušet minimálně 20 hráčů a dva brankáře.

Po turnaji zahájí Štíři přípravu na další sezonu. „První dva tři týdny budou lehčí a poté začneme nabírat kondici, abychom v polovině září byli po fyzické stránce připraveni,“ řekl trenér. Na Štíry čeká v polovině července soustředění v Horní Stropnici a v polovině srpna prestižní turnaj Czech Open. V září pak pravděpodobně (záleží na losu v polovině června) vstoupí do 3. kola Poháru ČFbU a v pak už je bude čekat úvodní zápas nově vytvořené Národní ligy.

„Až na Jaroměř potkáme úplně nové soupeře. Soutěž bude jistě kvalitnější než druhá liga, kterou jsme doteď hráli. Nově také budeme hrát jen jeden zápas za víkend a vše vyvrcholí play-off,“ vysvětlil Kratochvíl. Podle něj tak odpadne i tlak na to, aby tým nutně musel skončit na prvním místě po základní části. „Dá nám to prostor v sezoně se více věnovat koncepčním věcem,“ doplnil.

Napsat komentář