Áčko si poradilo i s Přeloučí + VIDEO

FBC Štíři České Budějovice – Orel Přelouč 10:4 (4:1, 4:0, 2:3)

Českobudějovičtí Štíři potvrdili v sobotní dohrávce 11. kola dobrou formu a vítězstvím 10:4 nad Přeloučí si upevnili před vánoční přestávkou první místo ve 2. florbalové lize.

Hosté přijeli do českobudějovické sportovní haly s velmi defenzivní taktikou. A podobně jako v předcházejícím kole proti Havlíčkovu Brodu si s ní Štíři velmi rychle poradili. Přesně po dvou minutách hry se trefil Malý a o 12 sekund později i Froněk – 2:0. Rychle vstřelené góly domácí ukolébaly a záhy Jihočeši nedokázali využít přesilovou hru, zatímco soupeř v ní byl úspěšný – 2:1. Až na konci třetiny se Štíři dostali do tempa, proměnili další šanci v přesilové hře, když se trefil Malý, a do přestávky zvýšil náskok ještě Havelka.
Druhá dvacetiminutovka byla plně v režii domácích. Branky Havelky, Melíška, Trestra a opět Melíška znamenaly pohodový náskok 8:1 před poslední periodou. V ní domácí sice nevyužili několik přesilových her, ale i přesto odskočili až na rozdíl devíti branek, když hattricky dokončili Havelka s Malým – 10:1. Domácí poté značně polevili a nechali aktivitu na soupeři, který snížil až na milosrdných 10:4. Štíři tak udrželi domácí ligovou neporazitelnost v letošní sezoně a po polovině soutěže jsou na prvním místě tabulky s pětibodovým náskokem na druhý Žďár nad Sázavou.

Jsem rád, že jsme zápas proti slabšímu soupeři opět dokázali rozhodnout v úvodu utkání. Pak jsme opět zkoušeli různé herní varianty, což se negativně projevilo na naší hře. Ve třetí třetině nám navíc paradoxně uškodilo, že jsme hráli čtyři přesilové hry, které nám nevyšly, a hráči se dostali z tempa,“ uvedl trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Hostují kouč Pavel Bína po utkání řekl: „S jasně lepším soupeřem jsme předvedli naše maximum. Náš výkon nebyl optimální.

Branky (asistence): 3. Malý (Havelka), 3. Froněk (Melíšek), 17. Malý (Havelka), 18. Havelka (Malý), 27. Havelka (Malý), 31. Melíšek (Blažek), 37. Trestr, 37. Melíšek (Hejplík), 42. Havelka, 44. Malý (Havelka) – 10. Pleskot (Pozler), 53. Pozler (Polívka), 54. Jezdinský (Ledecký), 57. Pozler (Horák). Rozhodčí: Šafář, Pěnička. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváků: 59. Střely na branku: 61:25.

Napsat komentář