Áčko slaví titul a čeká ho boj o postup

Uplynulou neděli si florbalisté FBC Štíři České Budějovice zajistili titul vítěze 2. ligy – divize III, když v posledním utkání základní části zvítězili v Přelouči 6:4. Tím si rovněž vybojovali účast v nadstavbové části play-up o postup do 1. ligy. Tyto boje začínají již nadcházející sobotu 15. března od 18:30 hodin, kdy Štíři přivítají ve Sportovní hale v Českých Budějovicích vítěze divize II pražský celek Black Angels.

Orel Přelouč – FBC Štíři České Budějovice 4:6 (0:2, 3:1, 1:3)

Štíři šli do utkání s jasným cílem zvítězit. Jen výhra znamenala, že se udrží na čele divize před Žďárem nad Sázavou, který před posledním kolem ztrácel jen bod. Namotivovaní Jihočeši měli v Přelouči snový začátek. Už po 47 sekundách vedli po dvou brankách Havelky 2:0 a vytvářeli si další šance. Už na začátku třetí minuty mohl Havelka zakončit hattrick, ale nastřelil jen břevno. Hosté však další šance nedokázali proměnit a když navíc povolili v nasazení, skončila pro ně první dvacetiminutovka jen 2:0. To horší však čekalo na Českobudějovické v prostřední periodě. Nejprve soupeř rychle snížil na 1:2, ale na to ještě stihl odpovědět Štír Valdauf. Jenže v rozmezí 37. a 38. minuty soupeř vyrovnal na 3:3 a tak se šlo i do kabin.
Do poslední třetiny Štíři opět vletěli, bylo jich plné hřiště a soupeře mačkali. Už po třech minutách hry tlak korunoval gólem Malý, ale další šance Jihočeši neproměňovali. Až v 50. minutě se jim po brance Měřičky povedlo odskočit opět do dvoubrankového vedení. Vše směřovalo k jisté výhře, ovšem domácí z další nenápadné akce v čase 58:06 snížili na rozdíl gólu. V závěru ještě zkusili hru bez brankáře a Štíři se museli strachovat o výsledek. Jeho definitivní podobu určil střelou do prázdné branky Hejplík.

„Snadné vedení 2:0 nás ukolébalo a přes velmi zataženou obranu Přelouče jsme se nemohli prosadit. Byli jsme ale po celý zápas lepším týmem a naše vítězství bylo zasloužené,“ komentoval trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Kromě toho, že Štíři skončili na první místě ve své divizi, opanovali i další stastiky. Byli nejlépe střílejícím týmem, když ve 22 utkáních rozvlnili síťku soupeřovy branky celkem 190krát. Lukáš Malý obhájil vítězství v kanadském bodování s 78 body (56 gólů + 22 asistencí) a také opět se stal králem střelců. Jeho spoluhráč z útoku Ondřej Havelka je s 36 asistencemi nejlépe nahrávajícím hráčem soutěže, v bodování skončil na třetím místě 70 (34+36).

Branky a asistence: 21. Polívka (Ledecký), 37. Verunáč (Albrecht). 38 Verunáč (Kurka), 59. Ledecký – 1. Havelka (Malý), 1. Havelka (Kudláček), 31. Valdauf (Malý), 44. Malý (Havelka), 50. Měřička (Hejplík), 60. Hejplík (Havelka). Rozhodčí: Slezák, Kytler. Vyloučení: 2:1. Bez využití: 0:0. Diváků: 48. Střely na branku: 28:58. Třetiny: 0:2, 3:1, 1:3.

 

Program série 1. kola play-up o postup do 1. ligy

FBC Štíři ČB – Black Angels

1. zápas: sobota 15. března 18:30 v Českých Budějovicích

2. zápas: sobota 22. března 18:00 v Praze

případný rozhodující zápas

neděle 23. března 19:00 v Praze

Napsat komentář

ankara escort
İngilizce Türkçe çeviri siteleri kullanıcıların metinleri veya belgeleri yükleyerek anında tercüme yapmalarını sağlayan platformlardır Genellikle temel çeviri ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır ve geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet verir. Ancak, tam anlamıyla doğru ve dilbilgisine uygun çeviriler için profesyonel çeviri hizmetlerine başvurmak daha güvenilir olabilir. Bu siteler, hızlı ve pratik bir çözüm sunarken, özellikle hassas veya teknik metinlerin çevirisinde profesyonel bir çevirmenin becerileri ve deneyimi gerekebilir.ingilizceturkce.gen.tr
Spanish to English translation involves accurately conveying not only the words but also the meaning, tone, and cultural nuances of the original text. Skilled translators proficient in both Spanish and English are essential to ensure accurate and effective translations. They must have a deep understanding of both languages' grammar, vocabulary, and idiomatic expressions to deliver high-quality translations. Spanish to English translation is widely used in various fields, including business, literature, media, and international communication. It plays a vital role in enabling cross-cultural understanding and facilitating global interactions.spanishenglish.net