Áčko ukončilo sérii proher

Ke 13. kolu zavítal na českobudějovickou palubovku tým z Jaroměře.
V úvodní minutě utkání si hostující celek vytvořil několik příležitostí a dostal domácí pod tlak, ze kterého je vysvobodilo vyloučení. Domácí potvrdili, že se jim letošní sezóně přesilové hry nedaří. Krátce po skončení oslabení se radovali hosté a dvěma góly odskočili do vedení. V polovině třetiny dostali početní výhodu i hosté. Štíři skvěle bránili a po minutě si vynutili faul a hrálo se 4 na 4, během neobvyklého počtu hráčů na hřišti přišel další faul na straně hostí a domácí poprvé v letošní sezóně sehráli přesilovou hru 4 na 3 během které se skóre nezměnilo. Násladovala dvojnásobná přesilovka, kterou dokázal zužitkovat Procházka. V poslední minutě třetiny Matějček životním bekhendem srovnal na 2:2.
V 5. minutě druhé periody další vyloučení na straně domácích, hostující celek početní výhodu nevyužil. Ve 29. minutě předvedli krásnou souhru Sirotek s Matějčkem a strhli vedení na stranu domácích. Rozhodčí s tresty nešetřily a krátce po polovině hry dostali domácí možnost na navýšení skóre. Během přesilovky si vytvořili Štíři několik dobrých šancí, ale skóre se nezměnilo. Po uplynutí trestu pokračoval tlak domácích, hosté ho ukončili faulem. Štíři zásluhou Králíka přeci jen skórovali.
Ve 44. minutě zápasu další štírské vyloučení, které Jaroměř potrestala a stáhla náskok domácích na 4:3. Ve 45. minutě vrátil Štírům dvoubrankový náskok Strouhal. Po pár minutách hry se radovali i hosté. V 50. minutě využil standartní situaci Žáček. Po gólu následovala štírská přesilová hra, která neměla dlouhého trvání a po faulu Brožka se hrálo 4 na 4. Diváci se dočkali dalšího gólu až v 59. minutě, kdy se do prázdné branky trefil Šimek a domácí se radovali z výhry 7:4.

Komentáře a sestřih brzy na našem YT: ZDE