Áčko v premiéře padlo s Ústím

V úvodním kole 1. ligy mužů přivítali Štíři v Českých Budějovicích tým, se kterým tu také hráli v lize naposledy – Florbal Ústí. A zápas dopadl také podobně jako na jaře, radovali se hosté po výhře 5:2.

Začátek utkání byl opatrný a ve 4. minutě využil ojedinělé chyby domácích ústecký Horn a poslal hosty do vedení. Ve 13. minutě se podařil brejk i na druhé straně a Kouba se mohl radovat z vyrovnání. Vyrovnaný duel spěl k první přestávce, ale duo Semerád-Horn udeřilo podruhé z rychlého kontru a zajistilo Ústí náskok 2:1.

V 26. minutě Ústí využilo přesilovku přesnou střelou Fuchsiga, ale po zbytek třetiny převzali otěže utkání do rukou domácí. Z mnoha šancí ovšem vytěžili pouze jeden gól díky dorážce Holého. Ústí tak mělo stále výhodu jednoho gólu, ve třetí třetině navíc stáhlo hru na dvě formace a zatlačilo Štíry, kterým docházely síly. V 56. minutě se zpoza branky prosadil Vondruška a hru domácích bez brankáře potrestal v závěru Semerád. Ústí si tak odvezlo tři body za výhru 5:2.