Áčko v prvním zápase nového roku zvítězilo

Los První ligy je neúprosný a hned druhého ledna se konalo 20. kolo. Na českobudějovickou palubovku přijel Slovan Havířov.
Do začátku zápasu vstoupili lépe Slezané, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Všechny zlikvidoval Macek. V 6. minutě hry se vlnila síťka na druhé straně. Neskutečnou střelou otevřel skóre Kudláček. Štíry gól nakopl k větší aktivitě. Další radost přišla až v 17. minutě, kdy Veselý dorazil střelu Valdaufa. V závěru třetiny sehráli Štíři přesilovou hru, ale skóre se neměnilo.
Na začátku druhé části se počet hráčů na hřišti vyměnil, ani Slovanu přesilová hra nevyšla. Ve 26. minutě po strkanici mezi Camrdou a Balašem se hrálo 4na4. Oba týmy si vytvořily dost šancí, ale brankáři drželi svoje týmy. Po polovině hry se přeci jen skóre změnilo. K radosti domácích fanoušků se prosadil Drobiš.
Začátek třetí třetiny se domácím absolutně nepovedl. Během dvou minut dostali dva góly. Ve 46. minutě navíc putoval na trestnou Brožek. Domácí oslabení zvládli a hra se uklidnila. V 51. minutě si proběhl Sirotek celé hřiště a zastavil ho až faul. Rozhodčí nařídil trestné střílení. K míčku se postavil Slepička a krásným trikem navýšil vedení. Tři minuty před koncem zůstal brankář Slovanu na střídačce. Jeho spoluhráči drželi Štíry v obraném pásmu. Naštěstí pro domácí bez úspěchu. Minutu a půl před koncem definitivně rozhodl o výhře gólem přes celé hřiště Hejplík.

Rozhovory brzy na našem YT kanále. ZDE
Sestřih zápasu bohužel z technických důvodu není.