Áčko vyhrálo i doma, junioři mají první body

Jen čtyři dny po postupu v poháru čekal mužský A-tým domácí ligový zápas se zatím stoprocentními Pantery z Prahy. Štíři díky výborné druhé třetině zvítězili 6:2. Junioři nastoupili o prodlouženém víkendu v extralize rovnou ke třem duelům. Porazili Plzeň, ale na favorizovaný Tatran ani Spartu nestačili.

FBC Štíři Č. Budějovice – Panthers Praha 6:2 (1:0. 4:1, 1:1)

Do devatenácté minuty utkání 3. kola Národní ligy platil bezbrankový stav. Poté po krásné kombinaci vstřelil svůj první gól za Štíry Strouhal. Druhá perioda začala náporem Jihočechů, trefili se postupně Malý, Dvořák a Strouhal. Soupeři se sice povedlo snížit, ale do pauzy završil hattrick Strouhal. Třetí třetinu zahájili náporem hosté, ale domácí zvládli ubránit i oslabení 3 na 5, výborně chytal Macek a navíc již v klasickém oslabení vstřelil šestý gól domácích Hanák. Hosté již stihli jen zkorigovat na 6:2.

FBC Štíři Č. Budějovice – Sparta Praha 4:8 (2:2,  1:3, 1:3)

Jihočeští junioři dlouho mysleli v utkání s favorizovanou Spartou na body, ale na konci druhé periody nevyužili přesilovku, nájezdy ani dvojnásobnou početní výhodu a tak soupeř na začátku posledního dějství odskočil do rozhodujícího trháku.

FBC Štíři Č. Budějovice – FBŠ Slavia Plzeň – 10:7 (4:2, 2:3, 4:2)

Junioři zvítězili v extralize až na čtvrtý pokus. Se Slavií Plzeň začali lépe a první třetinu ovládli poměrem 4:2. Ve druhé periodě ale ztratili koncentraci a soupeř zaslouženě otočil. Naštěstí v poslední dvou minutách prostřední části Štíři překlopili skóre na svou stranu. Vyrovnaný duel poté rozhodli v polovině třetí třetiny.

Tatran Střešovice – FBC Štíři Č. Budějovice 14:4 (5:0, 5:2, 4:2)

Na půdě loňského mistra nezachytili Štíři začátek utkání a po první třetině bylo v podstatě o vítězi rozhodnuto. Ve druhé a třetí periodě Štíři zlepšili hru, ale zároveň nedokázali proměnit ani nejvyloženější šance a tak se z Prahy vrátili bez bodu.