Áčko otočilo pohárový duel a těší se na Tatran!

Štíři v úterý 26.9. zajížděli v rámci 4. kola Poháru České pojišťovny na půdu favorizovaného Králova Dvora, tedy k soupeři,  na kterého se Jihočechům moc nedaří. Vítěz utkání měl jistotu, že na svém domácím hřišti vyzve v dalším kole šestnáctinásobného mistra ČR Tatran Střešovice.

TBC Králův Dvůr – FBC Štíři Č. Budějovice 5:6 po prodloužení (3:2, 1:0, 1:3 – 0:1)

Štíři měli skvělý vstup do utkání. Hned v první minutě otevřel skóre z brejku Matějček a v dalším střídání přidal další branku junior Procházka – 0:2. Pak se ale brankostroj Jihočechů zasekl. Iniciativu převzali domácí, kteří v polovině první periody skóre otočili – 3:2. V druhém dějství Budějovičtí hráči zlepšili hru, ale jedinou branku v této části vstřelili domácí – 4:2.

V poslední periodě ale začali již diktovat hru Štíři. Ve 47. minutě snížil Hanák na rozdíl jediné branky, ale o 4 minuty později vrátil z ojedinělé šance domácím dvoubrankové vedení Kodl – 5:3. Štíři po time-out v 55. minutě přešli do drtivého tlaku a na branku domácích letěla jedna střela za druhou. Jednu takovou dorazil v 56, minutě Hanák. Další gól si Jihočechům dlouho nedařilo vsítit a Štíři byli kousek od vyřazení. Ještě deset vteřin před koncem byli pod tlakem za svou brankou. Vyrovnání přišlo až dvě sekundy před sirénou. Malý ze standardní situace na půlce hřiště poslal míček před branku, kde ho dorazil Šimek – 5:5.

Muselo tak rozhodnout prodloužení, ve kterém Štíři pokračovali v drtivém tlaku a při přesilové hře, kdy Hanák dorážel do břevna, byli blízko k vítězství. To trefil až 18 vteřin před jeho koncem opět z dorážky na brankovišti Hanák, čímž rozhodl, že Štíři v 5. kolem přivítají ve středu 11. října od 18:30 ve Sportovní hale v Č. Budějovicích Tatran Střešovice!!!