Áčko zahájilo přípravu na příští sezonu

A-tým Štírů se na konci dubna sešel k úvodnímu tréninku na novou sezonu. Hráči měli téměř dva měsíce volna a tak je potřeba znovu se dostat do tréninkového rytmu.

„V květnu a červnu budeme převážně trénovat venku a pracovat na fyzické kondici, abychom hráče dobře připravili na sezonu a zvládli ji pokud možno bez zranění. Loni jich bylo až příliš a dva hráči vstupují ještě do letní přípravy se zdravotními omezeními. V hale se zaměříme na střelbu, musíme být před brankou soupeře mnohem efektivnější,“ naznačil první plány jeden z trenérů Jiří Kratochvíl.

Muže čekají dva měsíce letní přípravy, červenec bude volnější a od srpna se již naplno přesunou do haly. Áčko se letos přihlásí do Poháru Českého florbalu a pokud postoupí do vrcholové části, může se těšit v srpnu na tři přípravné zápasy se superligovými nebo prvoligovými soupeři.

S A-týmem se připravuje také pět juniorů. „Vzali jsme je na zkoušku, aby nasáli atmosféru dospělého florbalu. Třeba v přípravě překvapí a prosadí se nakonec i do prvoligového kádru. Osobně jim věřím a myslím, že někteří si místo v áčku vybojují,“ poznamenal Jiří Kratochvíl, který je zároveň trenérem juniorů.

V kádru A-týmu jinak k velkým změnám nedošlo. Z juniorky přišli Vojtěch Prokop a Matěj Brabenec, z béčka se zkusí prosadit Martin Vacek a Šimon Perek, nadále se v sezoně počítá se střídavými starty Tomáše Hanáka z mistrovského Tatranu. Z osobních důvodů skončil Michal Matějček.

Hráči v přípravě:
Basík Vojtěch
Bicek Lukáš
Brabenec Matěj
Brožek Tomáš
Cajthaml Matyáš
Camrda David
Cuřín Matyáš
Drobiš Daniel
Fišer Vojtěch
Fořt Mikuláš
Froněk Lukáš
Hanousek Martin
Hejplík Václav
Holý Patrik
Koklar Jiří
Kouba Matyáš
Kyrian Filip
Macek Josef
Perek Šimon
Prokop Vojtěch
Sirotek Matyáš
Starčevský Samuel
Strouhal Václav
Strouhal Vít
Švehla Tomáš
Vacek Martin
Veselý Ondřej
Vlček Dominik
Žáček Petr