Áčko zvítězilo v derby a ve středu se těší na Tatran

Ve 4. kole Národní ligy mužů zavítal mužský A-tým Štírů do Strakonic. Z jihočeského derby si odvezl výhru 5:3. Hráči se tak již mohou připravovat na středeční (11.10.) utkání pátého kola Poháru České pojišťovny, ve kterém hostí šestnáctinásobného mistra ČR Tatran Střešovice. Zápas se odehraje od 18:30 ve sportovní hale v Č. Budějovicích.

FBC Strakonice – FBC Štíři Č. Budějovice 3:5 (1:3, 0:2, 2:0)

Do utkání vstoupili lépe hosté, když odskočili do tříbrankového trháku. Postupně se trefili z dorážky Hanák, ze samostatného úniku Malý a střelou z poloviny hřiště Hejplík. Soupeř stačil do přestávky jen snížit na 1:3.

I druhou část začali lépe hosté. Malý předložil Šimkovi míček před prázdnou branku a Matějček dorazil míček do branky po Hanákově úniku – 1:5. Třetí třetina patřila domácím, ale Macek trestné střílení chytil a tak Strakonice jen zkorigovali na konečných 3:5.