Áčko zvládlo derby v Táboře a v poháru postupuje

Mužský A-tým včera vyjel na půdu Tábora.

1.FBK TÁBOR – FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:8

Do utkání vstoupili aktivněji českobudějovičtí hráči. První šanci na vstřelení branky jim přinesla početní výhoda ve 4. minutě zápasu, bohužel Štíři nechali tuto výhodu nevyžitou. Krátce po přesilové hře, ale otevřel skóre zápasu bývalý hráč Tábora Fořt.  Štírské vedení trvalo pouhou minutu a bylo vyrovnáno. Po devíti vteřinách hry Štíři rozvlnili domácí síťku podruhé, trefil se Bučok. Po dalších dvaceti vteřinách hry navýšil vedení Štířů Králík.  Štíři byli i nadále aktivnější, než domácí celek a v 17. minutě přidal čtvrtý gól Malý.  Krátce před první sirénou byl podruhé překonán i Kulhan a do šaten se šlo za stavu 2:4.
Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hráči, kteří ve 23. snížili na rozdíl jediné branky. Hráči z královského města přidali na tempu a odměnou jim byly góly Drobiše a Malého. Druhá třetina skončila za stavu 3:6.
V závěrečné třetině si Štíři v poklidu drželi svůj náskok, který ještě díky brankám Bučoka a Malého navýšili na 3:8. Utkání skončilo vítězstvím Štírů. A v 4. kole je čeká souboj s divizním Benešovem.